Created with Sketch.

Патріарх Варфоломій на Синаксисі: Українці не раз намагалися усунути владу Москви

03.09.2018, 19:21

Патріарх Варфоломій сьогодні, 3 вересня, на Синаксі, який відбувся у Константинополі, висловив свої міркування щодо українського церковного питання. Ключові пункти з промови Вселенського Патріарха оприлюднив на своїй Фейсбук-сторінці архієпископ УПЦ КП Євстратй (Зоря).

Патріарх Варфоломій сьогодні, 3 вересня, на Синаксі, який відбувся у Константинополі, висловив свої міркування щодо українського церковного питання. Ключові пункти з промови Вселенського Патріарха оприлюднив на своїй Фейсбук-сторінці архієпископ УПЦ КП Євстратй (Зоря).

«1. Перенесення місця перебування митрополитів Київських на початку XIV ст. до Москви відбулося без благословення Матері Церкви Константинопольської і побожний український народ не раз робив кроки до усунення з-під влади Москви, - пише архиєпископ.

2. Патріархат у Москві був проголошений без включення до нього Київської Митрополії.

3. Лист 1686 р. був наданий під тиском і через обставини, і в ньому йшлося лише про надання дозволу (вжите англійське слово «ліцензія») Московському патріарху посвідчувати Київського митрополита. Але цей митрополит мав і надалі визнавати Вселенського Патріарха як свого главу і перебувати в його юрисдикції, про що мало свідчити згадування імені Вселенського Патріарха за богослужінням. Ці умови не були дотримані.

4. Ніяких інших документів, які б свідчили про «повну передачу» Київської Митрополії в юрисдикцію Московського Патріархату, не відомо.

5. Канон 1 Вселенського собору зобов‘язує Патріархів не поширювати свої права поза межі своєї юрисдикції.

6. Вселенський Патріархат терпеливо ставився до порушення його прав, але це не означає згоду з таким порушенням чи що воно стало законною справою.

7. Всім відомі церковні проблеми в Україні і Російська Церква одна несе відповідальність за них. А тому, як причина проблем, вона не може бути тим, хто їх вирішить.

8. Питання також потребує дій Вселенського Патріарха ще й тому, що до нього з проханням про це зверталася і влада Україні, і (дослівно) «Патріарх» Філарет Київський.

Щодо всього комплексу українських питань на прохання Церкви була підготовлена доповідь на понад 90 сторінок, яка буде заслухана.

9. Також беззаперечним є канонічний привілей Вселенського Патріарха на розгляд апеляцій до нього від єпископів та кліру і вірних інших Помісних Церков, якщо вони не можуть отримати канонічного захисту своїх прав у власній Церкві. На цю тему також є доповідь».

 

Читайте також
Суспільство В Одесі відсторонили від роботи поліцейську через відео про чергування біля церкви
Сьогодні, 12:28
Україна і світ Швейцарія запросила Папу Франциска на Саміт миру щодо України
Сьогодні, 12:00
Православні Патріарх Варфоломій під час Великодньої Служби закликав Україну та Росію до обміну полоненими "всіх на всіх"
Сьогодні, 11:05
Католики Папа Римський привітав християн із Великоднем і закликав не забувати про Україну
Сьогодні, 10:45