Created with Sketch.

Патріарх Єрусалимський Теофіл ІІІ у Києві закликав релігії світу до діалогу заради миру

29.03.2011, 12:09

Релігійні діячі та експерти з різних країн світу обговорили у Києві актуальні проблеми толерантного співіснування різних релігій у сучасному світі та роль релігій у протидії нетерпимості та екстремізму.

Релігійні діячі та експерти з різних країн світу обговорили у Києві актуальні проблеми толерантного співіснування різних релігій у сучасному світі та роль релігій у протидії нетерпимості та екстремізму.

Про це йшла мова під час міжнародної конференції "Світові релігії і громадянське суспільство в боротьбі з ненавистю та екстремізмом", яка 28 березня розпочала роботу у гранд-холі столичного Прем’єр Палацу, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Конференція розпочалась із привітальних виступів народного депутата України Олександра Фельдмана, організатора цього форуму, та Митрополита Володимира, предстоятеля Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом).

Патріарх Єрусалимський Теофіл ІІІ, для якого цей візит в Україну є першим, у своєму виступі наголосив на тому, що екстремізм та заклики до війни на релігійному ґрунті – це є перекрученням основ вчення будь-якої з релігій.

“Релігія – це інструмент для творення миру по всьому світу. Аби подолати жорстокість швидко та докорінно ми маємо підняти роль миру на всій планеті”, – відзначив Теофіл ІІІ. Він підкреслив, що прихильники цієї позиції мають засудити людоненависницькі дії релігійних екстремістів. За словами Патріарха Єрусалимського, справі порозуміння та утвердження миру може слугувати діалог між різними конфесіями.

Відповідаючи на питання представника Інституту релігійної свободи, Теофіл ІІІ сказав, що поки не знайомий з досвідом міжконфесійної співпраці, який існує в Україні у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Патріарх зауважив, що у всьому світі є розуміння важливості побудови діалогу та налагодження співробітництва між різними конфесіями, в чому він сам бере участь в Єрусалимі від імені очолюваної ним Церкви.

Цю думку продовжив Генеральний секретар Європейської Ради релігійних лідерів пан Стейн Віллумстад. За його словами, одним із дієвих способів мінімізації релігійних конфліктів є формування самоврядних і незалежних міжконфесійних рад.
Коментуючи питання важливості державно-конфесійного діалогу, екс-спікер Кнесету Держави Ізраїль пан Аврум Бург зауважив, що Держава і Церква не можуть бути відділенні від суспільства та не можуть ігнорувати один одного, оскільки потребують постійної взаємодії.

“Релігія – є невід’ємною частиною людського єства, тому що людині потрібно щось більше ніж матеріальні блага: їжа, одяг та фінансовий добробут”, – підсумував пан Бург.

Організатором конференції виступив Інститут прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії.  Обговорення в формі пленарних засідань продовжаться 29 березня і завершаться ухваленням підсумкової резолюції.

Читайте також
Світові Папа Римський призначив критика Трампа архиєпископом Вашингтона
Сьогодні, 13:16
Світові Кирил освятив для російських військових натільні хрестики з ініціалами Путіна
Сьогодні, 12:42
Держава «Слуга народу» пояснив, що гальмує процес заборони Московського Патріархату в Україні
Сьогодні, 12:11
Світові Стан Предстоятеля Албанської Православної Церкви критичний
Сьогодні, 11:55