ПЦУ будує нові храми, подекуди з конфліктами

ПЦУ - фото 1
ПЦУ
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 21 червня 2020 року звершив закладення наріжного каменю під будівництво храму на честь святителя Спиридона Тримифунтського у Свято-Воскресенському Гурбинському монастирі у с. Мости, Здолбунівського району.

Предстоятелю Православної Церкви України співслужили митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон, намісник обителі архімандрит Онуфрій (Ляда), братія монастиря та запрошене духовенство.

Митрополит Епіфаній наміснику архімандриту Онуфрію та протоієрею Ігорю Кочеруку вручив іменний хрест Предстоятеля. А також відзначив меценатів та медиків нагородами. Про це інформує пресслужба Київської Митрополії ПЦУ.

А от в селі Морозівка Київської області виник конфлікт через зведення нового храму ПЦУ.
20 червня тут заклали перший камінь нового храму Православної Церкви України.

Прихильники Московського Патріархату влаштували акцію протесту. Громада села ще на початку минулого року більшістю голосів підтримала перехід з російської до української Церкви.

Священник спершу пристав на бік людей, а за пів року дав задню. Повернувся в лоно Московського патріархату. Про це йдеться в сюжеті ТСН.

Побудувати храм планують на околиці села. У суботу біля майбутньої церкви пройшли два мітинги, які розділяли поліцейські авто. З однієї сторони брали участь ветерани-атовці та батьки загиблих на війні воїнів, які підтримують будівництво. З іншої - люди, вірні московській церкві, які проти будівництва на пустирі.

Конфлікт між цими групами почався давно.

Той самий священник одночасно і депутат. На початку 2019 року він перейшов до ПЦУ. За кілька місяців передумав та повернувся в УПЦ МП, покаявшись перед російським єпископом на колінах. Громада цей вчинок не підтримала.