ПЦУ має свою канонічну територію і тому всі православні парафії в країні належать їй, - Митрополит Епіфаній

05 жовтня, 13:06
Православні
ПЦУ має свою канонічну територію і тому всі православні парафії в країні належать їй, - Митрополит Епіфаній - фото 1
Україна вирвалася з духовної неволі, в якій перебувала 300 років. Про це заявив митрополит Київський і всієї України Митрополит Епіфаній на проповіді у Ворзелі з нагоди 30-ліття від часу заснування парафіяльної громади.

Він акцентував на тому, що ПЦУ має свою канонічну територію – це межі України і тому всі православні парафії в цих межах належать саме Православній Церкві України, повідомляє сайт ПЦУ.

"На нас лежить велика відповідальність, тож ми не маємо права спочивати на лаврах. На жаль ще не всі усвідомили реальність того, що Православна Церква України має свою канонічну територію й усі парафії в Україні належать до цієї Церкви. Є ще певна канонічна аномалія, коли дехто не бажає сприймати цей об’єктивний факт. Однак це лише питання часу. Ми вже сподобилися того, чого прагнули, і треба трудитися й молитися, щоб зберегти і примножити це та передати наступним поколінням", – додав Предстоятель ПЦУ.

"Нас ганьбили, намагалися стерти нашу церковну і культурну ідентичність та знищити голодоморами. Але з допомогою Божою наш народ вистояв і засвідчив, що ми є сильною і витривалою нацією, яка спільними зусиллями розбудовує свою Державу і незалежну помісну Церкву", – сказав Митрополит Епіфаній.