Created with Sketch.

ПЦУ у Києві побудує перший храм на честь українського святого - Меркурія

05.06.2021, 10:10

Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 4 червня 2021 року в Дніпровському районі м. Києва звершив чин освячення хреста та наріжного каменя для будівництва першого храму на честь українського святого – преподобного Меркурія Чернігівського, ігумена Бригинського.

Після звершення чину освячення глава ПЦУ привітав парафію зі знаменною подією та побажав благословенних успіхів у будівництві майбутнього храму, повідомляє офіційний сайт ПЦУ.

«Переконаний, що незабаром Господь сподобить громаду, і тут розпочнеться побудова храму Божого, який ми споруджуємо з твердою і непохитною вірою в Господа та з вдячністю за всі Його благодіяння, які Він звершує повсякденно в нашому житті. Тому храм є не лише місцем розради чи архітектурною окрасою, але також і нашою подякою Творцю й місцем особливої присутності Бога», – сказав Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель Православної Церкви України закликав всіх бути добрими та милосердними, виявляючи любов до ближніх, а тим самим і до Бога.

«Якщо ми будемо справжніми та відданими християнами, намагатися втілювати у своєму житті євангельський закон, який базується на єдиній чесноті – любові, то побачимо, що світ, який оточує нас, стає кращим, оновлюється і преображається. Якщо ми виявлятимемо любов до своїх ближніх, цим ми будемо засвідчувати й нашу любов до Бога. Тому закликаю усіх бути добрими, милосердними та робити все, щоби серед нас панували мир, єдність і любов», – закликав Предстоятель ПЦУ.

Преподобний Меркурій Бригинський (в миру Максим Мойсейович Матвієнко) народився 1870 року у с.Щаснівка сучасного Бобровицького району Чернігівської області. Помер 7 листопада 1956 року с. Бригинці. Канонізований Українською Православною Церковою Київського Патріархату 7 грудня 2011 року. Мощі спочивають у місті Чернігові у церкві св. Катерини. День пам'яті - 7 грудня.

Єромонах Меркурій у радянський час став вигнанцем з Києво-Печерської лаври, багато перетерпівши скорбот від гоніння совєтів на Церкву. Довгий час отець Меркурій проводив у молитві неподалік від Лаври та на квартирах у своїх духовних чад, але, не бажаючи їх обтяжувати та наражати на небезпеку, преподобний вирішив піти з Києва на Чернігівщину.

Енкаведисти вивели Меркурія до скирти в поле, щоби вчинити над ним розправу. Отець Меркурій молився і готувався до переходу у вічність. Але коли пролунав наказ «вогонь», — зброя дала відсіч; те саме трапилося і вдруге. Тоді енкаведивти вирішили відпустити святого, думаючи, що коли він йтиме, вистрілять йому в спину. Але втретє сталося так, як і два перших рази. Преподобний залишився неушкодженим, тільки сказав: «Цього разу не довелося вмерти». Преподобний Меркурій служив на Бригинській парафії до 1956 року. Уупокоївся ігумен Меркурій 7 листопада 1956 р. Поховали його біля вівтаря ним збудованого Свято-Троїцького храму, у якому він прослужив 10 років, на Бригинецькому кладовищі. Після упокоєння ігумена Меркурія віруючі продовжили шанувати його, приходячи до могили. Вже у наш час документально зафіксовано щонайменше п'ять випадків чудесного зцілення від хвороб, переважно ніг, які сталися після молитов на могилі ігумена Меркурія.

 

Читайте також
Православні Митрополит Епіфаній пояснив, чому більшість помісних Церков досі не визнають автокефалію ПЦУ
Вчора, 09:30
Православні Предстоятель ПЦУ освятив великодні паски для українських воїнів
05 червня, 11:37
Православні Предстоятель ПЦУ зустрівся з послом Данії Оле Егбергом Міккельсеном
05 червня, 11:00
Православні Предстоятель ПЦУ взяв участь у презентації нового числа журналу «Церква і суспільство»
05 червня, 11:29