Представники Православної Церкви України звернулися до президента Володимира Зеленського з проханням нагадати голові Київської міськдержадміністрації (КМДА) і столичному голові Віталію Кличку про необхідність виконання указу президента від 2008 року про будівництво храму Стрітення Господнього на Львівській площі.
В кінці 2020 року столична влада повідомила протоєрею Сергію Ткачуку, що на будівництво храму в столичній скарбниці немає коштів, повідомляє KV.
“Звертаємося до Вас з проханням підтримати відродження-будівництво на історичній ділянці зруйнованого в 1934 році за рішенням тоталітарної влади храму Стрітення Господнього на Львівській площі, на розі сучасних вулиць Стрітенської та Великої Житомирської в Шевченківському районі міста Києва, на місці його історичного розташування”, – йдеться в листі.
До листа додається відповідь КМДА протоєрею Сергію Ткачуку від 18 грудня 2020 року, де йдеться про те, що вже розроблена проектно-кошторисна документація для будівництва храму і отримано позитивні висновки експертизи. Але будівельні роботи будуть розпочаті, коли будуть на це кошти в бюджеті Києва.
Офіс президента перенаправив лист ПЦУ в Кабінет міністрів. Там звернення ПЦУ направили в КМДА для розгляду та інформування Кабміну і відповідної церковної парафії.
Додамо, перші згадки про Стрітенський храм сягають часів Київської Русі. У 1037 році син Володимира Великого, Великий князь Київський Ярослав Мудрий, збільшуючи територію міста, огородив нові межі Києва оборонним валом і побудував західні міські ворота, які з часом отримали назву Львівська брама. Саме тоді і була побудована перша дерев'яна Стрітенська церква. Вона не раз перебудовувалась, але завжди на своїй історичній ділянці. Нова, теж дерев'яна, Стрітенська церква була збудована у 1752 році. Кам'яну Стрітенську церкву на цьому ж місці збудували 1861 року. До 1936 р. залишалася діючою церквою, та невдовзі храм було закрито і знищено. Причиною знесення називають реконструкцію Львівської площі у 1930-х роках.