ПЦУ запровадила Дні пам'яті гетьмана Сагайдачного та князя Київського Мстислава - сина Володимира Мономаха

ПЦУ запровадила Дні пам'яті гетьмана Сагайдачного та князя Київського Мстислава - сина Володимира Мономаха - фото 1
Синод ПЦУ, який відбувся під головуванням Митрополита Київського і всієї України Епіфанія 21 серпня 2020 року, прийняв рішення про вставновленян нових пам'ятних дат. Йдеться про вшанування гетьмана Сагайдачного та князя Київського Мстислава Володимировича.

Святий благовірний гетьман Петро канонізований 25 травня 2011 року. Про це йдеться в рішенні Священного Синоду від 21 серпня, повідомляє прес-служба Православної Церкви України.

«Встановити день пам'яті святого благовірного гетьмана Петра (Конашевича-Сагайдачного) для загальноцерковного шанування 7 квітня (20 квітня по новому стилю) і внести його в Місяцеслов Православної Церкви України», - йдеться в повідомленні.

Святий благовірний гетьман Петро (Конашевич-Сагайдачний, 1622) канонізований 25 травня 2011 Архієрейським Собором Української Автокефальної Православної Церкви.

Церковне прославляння святого на місцевому рівні відбулося 17 липня 2011 року в місті Самбір Львівської області.

Синод ПЦУ також встановив День пам’яті святого благовірного великого князя Київського Мстислава Володимировича, у святому Хрещенні Федора.
Святий благовірний великий князь Київський Мстислав Володимирович, у святому

Хрещенні Федір (1076 – 1132 рр.), із династії Рюриковичів, великий князь Київський (1125 – 1132 рр.), найстарший син Володимира Мономаха, шанувався ще за свого життя. Канонізований Православною Церквою не пізніше XIII століття. Згадування пам’яті святого благовірного князя Київського Мстислава Володимировича міститься в давньоруських богослужбових Прологах під 15 квітня за старим стилем, а також у богослужбових Прологах інших помісних Православних Церков, зокрема Сербської і Болгарської. До цього часу в Місяцеслові, вміщуваному в богослужбовому календарі, святому благовірному князеві Київському Мстиславу Володимировичу не було визначено окремого дня пам’яті.

Синод ухвалив: Встановити день пам’яті святого благовірного великого князя Київського Мстислава Володимировича, у святому Хрещенні Федора, 15 квітня (28 квітня за новим стилем) та внести його до Місяцеслова Православної Церкви України.