Перед втечею з північних районів Харківщини окупанти спалили храм ПЦУ

26 вересня, 10:30
Суспільство
Перед втечею з північних районів Харківщини окупанти спалили храм ПЦУ - фото 1
Перед втечею з північних районів Харківщини окупанти спалили храм ПЦУ в селі Руські Тишки. 24 вересня єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан відвідав село і місце знищеної святині.

Про це йдеться на сторінці єпископа в Facebook.

"На жаль, загарбницька війна, розв‘язана путінським режимом, внесла свої корективи: Руські Тишки сильно пошкоджені.

Тамтешня парафія на честь святого архістратига Божого Михаїла від початку бойових дій у лютому і до контрнаступу Збройних Сил України у вересні перебувала під окупацією.

На початку окупації Архангело-Михайлівський храм був зухвало пограбований окупантами і місцевими колаборантами з числа прихильників «русского міра» та Московського патріархату. Двері були зламані, цінні богослужбові речі та ікони винесені невідомо куди. Проте аж до кінця літа церковна споруда була цілою, хоч перебувала на самісінькій лінії фронту. В останні дні перед втечею з північних районів Харківщини окупанти спалили храм ПЦУ", - йдеться у дописі.

Владика Митрофан оглянув попелище, зібрав дивом уцілілі рештки церковного начиння та помолився на місці, де стояв храм. Громада села і благодійники мають намір відбудувати святиню після переможного завершення війни.

Перед втечею з північних районів Харківщини окупанти спалили храм ПЦУ - фото 99741

Храм на честь архистратига Михаїла було освячено в 2018 році. Він був розташований на території котеджного містечка Удачино в Руських Тишках Циркунівської територіальної громади Харківської області.