Переходити на новий календар треба разом із православними братами, - Глава УГКЦ

31.07.2021, 11:30
Католики
Переходити на новий календар треба разом із православними братами, - Глава УГКЦ - фото 1
В Україні ми разом із нашими православними братами святкуємо Різдво і Пасху. І як будемо змінювати календар, то робитимемо це разом. Про це заявив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час прощі до Зарваниці, відповідаючи на запитання молоді про календарну реформу.

Джерело: УГКЦ

Предстоятель відзначив, що поза межами України УГКЦ у багатьох єпархіях і парафіях уже давно живе за Григоріанським календарем.

Патріарх розповів, що коли був єпископом в Аргентині, то відкрив для себе, що тамв УГКЦ ніколи не було Юліанського календаря. Як тільки українці греко-католики туди приїхали, відразу перейшли на Григоріанський.

Так само у країнах нових поселень: в Італії, Португалії, Іспанії, де є цілі родини, які вкоренилися там, переходять на Григоріанський календар. І це абсолютно нормально, бо в цих країнах ми релігійна меншина і потрібно йти в ритм із тим суспільством.

«Але інша ситуація в Україні, – наголошує Блаженніший Святослав. – Тут питання реформи календаря – це питання, яке роз’єднує, а не єднає. І це кажуть представники і православних, і нашої Церкви. Тому я ще не бачу, щоб ми в найближчій перспективі в Україні зробили масштабну календарну реформу».

Глава Церкви вважає, що календарна реформа – це завжди випробування на міцність. «Навіть ті православні Церкви (Болгарська, Грецька), які її зробили, переживали церковні розколи. Адже завжди є групи, які це не підтримують. Сьогодні в нашому суспільстві існує чимало розколів, чимало роз’єднань, тому ми намагаємося не робити штучних кроків, які би могли ще більше поділити наш народ», – зауважив Предстоятель УГКЦ.