Переяславську дзвіницю передадуть державі

06 березня, 15:30
Культура
Переяславську дзвіницю передадуть державі - фото 1
Дзвіниця, і собор потребують капітальної реставрації. Проте, поки дзвіниця знаходиться у комунальній власності міста, немає можливості робити з нею будь-що без погодження з Міністерством культури та іншими державними органами, що опікуються подібними об’єктами культурної спадщини. До того ж реставрація потребуватиме великих коштів. Коли ж дзвіниця, яка разом із собором є цілісним архітектурним комплексом, перебуватиме у державній власності, буде можливість просити гроші у Кабміну, Мінкультури.

Про це інформує Погляд.

Міський голова Вячеслав Саулко зауважив, що ставитиметься питання, щоб він був чи у НІЕЗ «Переяслав», чи в управлінні Мінкультури, але використовувався для потреб громади Переяслава.

Дзвіницю побудовано у стилі українського бароко з певним впливом класицизму. Цегляна, тинькована, в плані наближається до квадрата з увігнутими сторонами, триярусна, завершена куполом. Перший ярус із арковим отвором, рустований. Яруси увінчують розкреповані карнизи. Будівлю прикрашають колони і пілястри (у другому ярусі іонічні, у третьому — коринфські).