Created with Sketch.

Перший луцький храм залишає МП і зі священиком переходить до ПЦУ

15.05.2022, 14:16

У Луцьку громада Свято-Благовіщенського храму УПЦ МП разом із настоятелем Володимиром Літвенчуком прийняла рішення про приєднання до Православної Церкви України. 15 травня парафіяни церкви вирішили звернутися до предстоятеля ПЦУ Митрополита Епіфанія з проханням прийняти їх у пряме підпорядкування митрополита Вінницького та Барського Симеона.

Парафіяльна рада підтримала таке рішення. Виступів, які б засудили такі дії, у храмі не було.

Напередодні, після нещодавного засідання Синоду УПЦ МП, священик Володимир Літвенчук написав у фейсбуці, що очікував змін у поглядах на загарбників України, але не почув навіть згадки про путіна чи кіріла.

«Дорогі Браття та Сестри! Прихожани Свято-Благовіщенського храму м.Луцька! Мене дуже здивувало вчорашнє рішення Синоду УПЦ, яке, на мою думку, зовсім не знизило градус в суспільстві і серед священства. Рішення, які були прийняті, нічого не змінили у відношенні до неодноразових звернень духовенства і вірян. Ми всі очікували певних змін у діях і поглядах по відношеню до загарбників нашої Батьківщини і тих, хто їх благословляв і підтримував. Ні Путіна, ні Кіріла вони не згадують і не засуджують, а це означає, що ніякого напрямку про відокремлення від Російської церкви і йти мови не буде, хоча вирішили в близькому часі скликати зібрання, а не Помісний Собор, і цим наші митрополити втрачають можливість зі свого боку запобігти припинити релігійну ворожнечу всередині нашої країни. Зрозуміло стало лише одне, що потрібно нам зараз нові єпископи, монастирі і т.д. Шкода!!! що це найважливіше!!! Сьогодні боляче дивитися на тих священників і мирян, які все своє життя вірні Христовій Церкві і Богу, залишаються беззахисними і приниженими. Залишається лише одне: ЩО ОСТАННЄ СЛОВО ЗА БОГОМ!» – зазначив о. Володимир Літвенчук.

До речі, як зазначає Перший канал соціальних новин, раніше о. Володимир Літвенчук був одним із тих волинських священиків, які підписали звернення до Предстоятелів Помісних Православних Церков з проханням засудити дії кіріла і позбавити його патріаршого престолу.

Раніше під опіку митрополита Симеона вирішила стати громада Кирило-Мефодіївського храму УПЦ МП у Нововолинську, яка перейшла вийшла з УПЦ МП ще у квітні.

Отже, станом на 13 травня на Волині лави УПЦ МП за період після 24 лютого залишили уже 33 релігійні громади.

Читайте також
Міжконфесійне На Чернігівщині під час війни до ПЦУ приєдналося 28 громад УПЦ МП
Сьогодні, 16:01
Міжконфесійне Єрархи УПЦ МП, які не засудили неканонічні дії РПЦ, мають пояснити свою позицію, - експерт
Сьогодні, 15:08
Міжконфесійне На Львівщині УПЦ МП втратила ще одну громаду
Вчора, 20:40
Міжконфесійне Заява архиєреїв УПЦ МП до Синоду РПЦ може бути «корпоративним конфліктом» - Віктор Єленський
15 травня, 11:50