Created with Sketch.

Під час знесення кафедрального собору в Новій Зеландії знайшли реліквії в банках з-під кави

17.04.2021, 12:32

У місті Крайстчерч у Новій Зеландії, робочі, під час знесення католицького собору, знайшли священні реліквії в банках з-під кави і пляшці з-під содової Schweppes.

Про це пише Фокус з посиланням на The Guardian.

Собор у Крайстчерчі сильно постраждав під час землетрусів у 2010 і 2011 рр., і відновленню не підлягав, тому було ухвалене рішення його знести. Все цінне з нього винесли і робочі взялися до розбору конструкції. Однак зʼясувалося, що в різний час у стінах і підлозі собору було приховано чимало скарбів.

Так, архіваріус єпархії Крайстчерч Тріона Дусі вже розповіла, що, серед іншого, були знайдені старий різдвяний вертеп, ящик із монетами і дві банки з-під кави фірми Греггс 1970-х рр. У них і в скляній пляшці з-під содової лежали фрагменти кісток, зокрема й цілий хребець, а також розсип релікваріїв — невеликих металевих судин, в яких зазвичай зберігаються мощі святих та інші священні реліквії. Подібні святі реліквії колись були основною частиною римо-католицької традиції. І в Римі навіть процвітала традиція торгівлі кістками святих, причому за святих видавалися рештки римських громадян, знайдені в катакомбах.

У першому столітті церковна влада ухвалила рішення, що на вівтарі кожної церкви повинна бути реліквія — постанова, яка офіційно діяла до тих пір, поки католицькі лідери не відмовилися від неї наприкінці 1960-х років. Знайдені в банках і пляшці реліквії, виставлялися в соборі Крайстчерча до 1970-х років, а потім, мабуть, були заховані до кращих часів.

 

Архіваріус вже зазначила, що вона очікувала побачити більш доцільне сховище для реліквій, але ніяк не старі банки.

"Тільки в Новій Зеландії, тільки в 1970-х!", — зазначила Тріона. Тепер знайдені рештки передали вченим, щоб визначити, коли вони були привезені в країну і кому вони належали. У старих церковних записах є згадки про те, що в соборі зберігалися мощі Святого Франциска Ассизького і Святого Вінсента. Вони були привезені в Нову Зеландію єпископом Джоном Граймса.

У 2017 році Ватикан видав указ, який підтвердив давню заборону на покупку і продаж реліквій, але незаконна торгівля все ще триває.

Читайте також
Світові Релігія в Білорусі перебуває під тотальним контролем КДБ, - Звіт Місії Євразії
Сьогодні, 13:16
Світові Варшава направила Москві ноту за зруйнований польський цвинтар у Новгородській області
Сьогодні, 10:50
Світові Вражений тим, як швидко впав такий міцний режим, - Держсекретар Ватикану про події у Сирії
Вчора, 11:32
Світові На Росії у халяльних пельменях виявили свинину
17 квітня, 10:37