Created with Sketch.

Підслідні священнослужителі УПЦ МП об'єдналися і назвали себе "правозахисниками"

24.12.2023, 13:35
Правозахисник на лаві підсудних

Фігуранти кримінальних справ священнослужителі УПЦ МП, яким правоохоронні органи висунули підозри, об'єдналися і назвали свою групу Міжнародне правозахисне об'єднання «Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації». До своєї спілки вони запросили й кількох єрархів з інших Церков.

Про це повідомляє Православная жизнь.

"Міжнародне правозахисне об'єднання" (деякі з членів яого перебувають під домашнім арештом) Угоду про створення підписало в Женевському прес-клубі 19 грудня 2023 року.

Як зазначає видання, документ своїми підписами скріпили також неурядові організації з консультативним статусом при ЕКОС ООН «Public Advocacy», «VSI Zmogaus teisiu apsauga», «European institute for religion and law».

До складу координаційної ради МПО «Церква проти ксенофобії та релігійної дискримінації» увійшли:

митрополит Феодосій (Снігірьов) правлячий архиєрей Черкаської і Канівської єпархії (УПЦ МП);

митрополит Іонафан (Єлецьких), правлячий архиєрей Тульчинської і Брацлавської єпархії (УПЦ МП);

митрополит Вострський Тимофій (Маргарітіс), екзарх Пресвятого Гробу Господнього на острові Кіпр (Єрусалимська Православна Церква);

архиєпископ Севастійський Феодосій (Ханна) (Єрусалимська Православна Церква);

митрополит Берлінський і Германський Марк (Арндт), перший заступник голови Архієрейського Синоду РПЦЗ;

митрополит Ловчанський Гавриїл (Дінєв) (Болгарська Православна Церква);

протоєрей Дмитро Сидор настоятель Ужгородського кафедрального Хресто-Воздвиженського собору (УПЦ МП).

Нагадаємо, митрополита Тульчинського УПЦ МП Іонафана (Єлецьких), який виправдовував повномасштабне вторгнення РФ в Україну у серпні 2023 року засудили до 5 років тюрми.

Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій (Снігірьов) з 12 квітня архиєрей перебуває під цілодобовим домашнім арештом. 20 лютого 2023 року Служба безпеки України повідомила йому про підозру за ст. 161 ККУ (розпалювання міжконфесійної ворожнечі), 6 квітня – за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 ККУ (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників), 5 жовтня – за ч. 1 ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене посадовцем повторно).

У березні 2023 року Ужгородський міськрайонний суд обрав протоєрею Дмитру Сидору запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, підозрюваному СБУ у розпалюванні релігійної ворожнечі. Правоохоронці встановили, що протоєрей публічно транслював гостру неприязнь до іншої Церкви, збурюючи релігійне протистояння в регіоні. Настоятель кафедрального Хресто-Воздвиженського собору під час Богослужінь образливо висловлювався щодо віри та переконань вірян ПЦУ, називав їх "безбожниками", а саму помісну Церкву - "порожнім безблагодатним підвалом з павуками" та "конфесією мерців". Під критику Дмитра Сидора підпадали також ті, хто підтримував перехід з УПЦ МП до ПЦУ. Відеозаписи та трансляції його проповідей поширювали на сторінках храму у соціальних мережах та його офіційному сайті.
Підозру священику оголосили 16 березня 2023 року.

Раніше Ужгородський міськрайонний суд вже розглядав справу щодо отця Дмитра Сидора у 2012 році (тоді йшлося про "посягання на територіальну цілісність і недоторканність України") і присудив йому три роки позбавлення волі умовно.

Читайте також
Суспільство Священик РПЦ покинув парафію та дружину й поїхав воювати в Україну
Сьогодні, 11:14
Суспільство Наші храми зруйнували за "наводкою" священиків УПЦ МП, - митрополит Сергій (Горобцов)
24 грудня, 14:04
Суспільство В Одесі ТЦК спочатку "мобілізував" священика УПЦ МП, а потім "демобілізував"
24 грудня, 14:49
Суспільство В Івано-Франківську вперше з початку війни встановлять різдвяну ялинку
24 грудня, 14:04