Концерт «Піккардійської терції» присвятили 30-річчю відновлення державності України та 75-річчю ЮНЕСКО
У центрі Парижа в базиліці Сен-Мадлен відбувся концерт «Піккардійської терції». Його організувало Посольство України у Франції.
Про це повідомила пресслужба посольства. Вечір відкрили Надзвичайний і Повноважний посол України у Франції Вадим Омельченко та перший заступник генерального секретаря ЮНЕСКО Фірмін Едуард Матоко, повідомляє НТА.
«Ми завжди були активною частиною ЮНЕСКО, і зараз Україна має що запропонувати в контексті актуальних програм організації. Наша земля багата традиціями, це наші ресурси та наші можливості. Водночас це завжди викликала заздрість агресора. І зараз ми перебуваємо під атакою, однак продовжуємо рухатися вперед», – заявив посол України.
Зокрема, під час концерту “пікардійці” заспівали “Пливе кача”, яка стала символом прощання на Майдані. Саме під неї проводжали в останню путь Героїв Небесної Сотні.
Загалом концерт слухали понад тисячу осіб – представників ЮНЕСКО, дипломатичного корпусу, української громади Франції. Кульмінацією вечора стало стихійне виконання гімну України, яке було чутно далеко за межами базиліки.
У коментарі РІСУ менеджер «Піккардійської терції» Роман Климовський розповів, що собор Сен Мадлен знаковий, бо він - другий за місткістю після Нотр-Даму і знаходиться в центрі Парижа. За його словами, піккардійці це розцінюють, як знак поваги до свого колективу.
Роман Климовський додав, що за задумом Наполеона, цей собор був присвячений державним перемогам. Не дивно, що саме цей храм обрали місцем для святкування 30-річчя відновлення державності України.
«Первісно планувалося провести захід в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Однак все ж вибрали цей собор. Для Піккардійської терції це було викликом, бо було важко з акустикою, але Бог допоміг, і все вийшло дуже велично - власне, так, як би личило відсвяткувати цей день», - розповів Роман Климовський.
«Піккардійська Терція» – українська акапельна формація, створена 24-го вересня 1992-го року у Львові.
У репертуарі формації – майже 300 композицій, серед яких класичні твори («Неаполітанська пісня» та «Легенда» Петра Чайковського, «Коли розлучаються двоє» Генріха Гайне, «Ave Marija» Джакомо Качіні й інші), обробки народних пісень («А у полі річка», «Туман яром», «Горіла сосна», «Йшли корови», «Ой, Марічко», «Сумна я була»), власні композиції («Берег ріки», «Кантрі», «Пустельник», «Сад ангельських пісень», «Старенький трамвай» тощо).
Географія гастролей «Піккардійської Терції»: Польща, Канада, Іспанія, Німеччина, США, Італія, Франція.
Нагадаємо, що майже два роки тому вокальна формація «Піккардійська терція» підготувала особливу й унікальну концертну програму «Різдвяна казка на білих лапах».