Created with Sketch.

Після 20-річної перерви історичний іконостас с. Стара Скварява повертається додому

19.10.2015, 11:36

Унікальну пам’ятку сакрального мистецтва разом із дерев’яною церквою, датованою 1508 роком (дату виявлено під час обстеження львівським дослідником дерев’яних українських церков Василем Слободяном з Інституту «Укрзахідпроектреставрація»), відтепер називатимуть музеєм.

Після 20-річної перерви іконостас XVI–XVII століття села Стара Скварява Львівської області повертається додому – у церкву Архистратига Михаїла. Унікальну пам’ятку сакрального мистецтва разом із дерев’яною церквою, датованою 1508 роком (дату виявлено підчас обстеження львівським дослідником дерев’яних українських церков Василем Слободяном з Інституту «Укрзахідпроектреставрація»), відтепер називатимуть музеєм, повідомляє Рrostir.museum.

Згідно з наказом Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА від 29 вересня 2015 року у Старій Скваряві Жовківського району створено філію Львівського музею історії релігії - Музей "Староскварявський іконостас XVI - XVIII ст.". 11 жовтня громада села зібралася пошанувати повернення іконостаса службою Божою, хресним ходом, освяченням іконостасу і відкриттям музею.

У 1995 році до Львівського музею історії релігії потрапив іконостас із церкви села Стара Скварява – єдиний в Україні збережений зразок повного комплексу молільного та празничкового рядів ікон середини XVI століття. Він був у незадовільному стані, з деякими втратами, вимагав індивідуального підходу до кожної ікони, кожної деталі.

З того часу було підписано чимало різних договорів, угод, розпоряджень щодо процесу реставрації та повернення іконостаса у материнську церкву. Тож у селі відреставрували дерев’яну церкву Архистратига Михаїла, забезпечили її комплексним протипожежним захистом та цілодобовою охороною.

Сьогодні всі реставраційно-підготовчі роботи завершено. А громада села очікує повернення іконостасу , бо вважає, що він становить єдність із п’ятсотлітньою церквою.

Близькість до міста Жовкви лишень один кілометр, тож Стара Скварява може стати об’єктом туристичного та християнського паломництва. Староскварявці не проти, аби маршрут т. зв. Жовківського «золотого кільця» проліг через їхнє село, яке цінує свою історичну спадщину, і це – поштовх для його культурного розвитку. 

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Сьогодні, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Сьогодні, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Сьогодні, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Сьогодні, 11:46