Після дворічної перерви відбулася зустріч координаційного комітету міжнародного католицько-православного діалогу

Після дворічної перерви відбулася зустріч координаційного комітету міжнародного католицько-православного діалогу - фото 1
Координаційний комітет Спільної міжнародної комісії з богословського діалогу між Католицькою Церквою та Православною Церквою зустрічався з 16 по 20 травня 2022 р. в Ретимно (Греція), на якому співголовуючими були кардинал Курт Кох, президент Папської ради сприяння єдності християн, та архиєпископ Тельміський Йов (Геча) від Вселенського Константинопольського Патріархату.

За повідомленням Інституту екуменічних студій УКУ, комітет завершив працю над редакцією проекту тексту під назвою «Примат і синодальність в другому тисячолітті і сьогодні», який буде розглядатися на Пленарній сесії Спільної міжнародної комісії, передбаченої на 2023 рік.

Учасники зустрічі наголосили,що глибоко стурбовані трагічною війною в Україні і великою кількістю жертв і біженців. Вони молилися за Божий мир в Україні.

Наприкінці зустрічі члени Комітету відвідали архиєпископа Критського Євгенія, який високо оцінив виконану працю та висловив надію на майбутнє католицько-православного діалогу.

Попередня зустріч Координаційного комітету відбулася в грудні 2019 року в Монастирі Босе (Італія). Останній документ Комісії з назвою «Синодальність і примат у першому тисячолітті: назустріч спільному розумінню у служінні задля єдності Церкви» було прийнято у вересні 2016 р у К’єті (Італія).