Created with Sketch.

Після погрому в Махачкалі Штати та Ізраїль закликали владу Росії захистити юдейську громаду

30.10.2023, 09:55

Спецпосланниця США з боротьби проти антисемітизму, дослідниця Голокосту Дебора Ліпштадт закликала російську владу гарантувати безпеку представникам юдейської громади.

Таку позицію Ліпштадт висловила в соцмережі X, повідомляє Укрінформ.

«Ми засуджуємо жорстокі протести в Росії, що, як повідомлялося, загрожують ізраїльтянам і євреям. Ми закликаємо російську владу гарантувати їхню безпеку», - написала вона.

Посадовиця наголосила, що Сполучені Штати підтримують Ізраїль і всю єврейську громаду, «оскільки ми бачимо сплеск антисемітизму в усьому світі».

«Немає жодних виправдань для нападу на євреїв або участі в підбурюванні до антисемітизму будь-де», - резюмувала Ліпштадт.

Офіс прем'єр-міністра та МЗС Ізраїлю також заявив, що очікує, що російські правоохоронні органи «гарантуватимуть безпеку всім ізраїльським громадянам та євреям і рішуче діятимуть щодо учасників заворушень і диких підбурювань проти євреїв та ізраїльтян».

У Дагестані, Карачаєво-Черкесії та Кабардино-Балкарії відбувається низка антисемітських акцій. В аеропорт Махачкали вдерся натовп, обурений прибуттям пасажирського літака з Ізраїлю. Розлючені антисеміти прорвалися на злітно-посадкову смугу.Через загрозу представники єврейської громади розглядають можливість евакуації.

Читайте також
Світові У Туреччині археологи розкрили для дослідження 18 поховань у ранньохристиянській церкві Тіани
Вчора, 17:00
Світові Іранська влада погрожує відібрати одну з останніх протестантських церков країни
Вчора, 16:03
Світові Очільник Білоруської ПЦ нагородив орденом протодиякона, який воював проти України
Вчора, 10:40
Світові Патріарха Сербського засудили у Словенії за переслідування священика
30 жовтня, 10:05