Через руйнування у Чернігові церкви та театру Мінкульт закликає виключити Росію з ЮНЕСКО

Через руйнування у Чернігові церкви та театру Мінкульт закликає виключити Росію з ЮНЕСКО - фото 1
Внаслідок ракетного удару ушкоджено пам'ятку архітектури місцевого значення Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Шевченка, пам'ятку архітектури національного значення П'ятницька церква, яка входить до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Заклик до виключення з ЮНЕСКО країни-терористки міністерство культури та інформаційної політики оприлюднило у своїй офіційній заяві Мінкульту.

«Вчергове закликаємо світову спільноту ізолювати агресора, а також нарешті позбавити Росію членства в ЮНЕСКО», - йдеться у заяві.

Росія цинічно обстріляла історичний центр міста Чернігова, коли містяни повертались з церковної Служби, нагадують у відомстві, та додають: «Внаслідок потрапляння ворожої ракети вщент знищено пам'ятку архітектури місцевого значення Чернігівський обласний академічний музично-драматичний театр імені Т. Шевченка. Також пошкоджень зазнала пам'ятка архітектури національного значення П'ятницька церква, яка віднесена до сфери відповідальності Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

У МКіП інформують, що Історичний центр Чернігова, міста з тисячолітньою історією, є кандидатом на внесення до Списку об'єктів Світової спадщини ЮНЕСКО. До Попереднього номінаційного списку Україна подала Спасо-Преображенський собор ХІ століття та Церкву святих Бориса та Гліба ХІІ століття.

«Цьогоріч МКІП спільно з обласною та міською адміністраціями розпочали роботу над внесенням культурного ландшафту міста Чернігова до Переліку об'єктів культурної спадщини, що перебувають під загрозою», - повідомляють у відомстві.

Міністерство культури наголошує, що «загроза від російських варварів тільки зростає. Росія як країна-терорист планомірно нищить культурну спадщину України, завдаючи непоправних втрат не тільки українській, а й світовій культурі».