Папський візит приніс перші плоди уже в ході звершення 40‑ї Апостольської подорожі Святішого Отця, яку від звершив від 31 січня до 5 лютого 2023 р. на Африканський континент.
Джерело: CREDO
Зокрема, президент Південного Судану — країни, в якій воєнна загроза так і не вщухає, — під час зустрічі з Папою Франциском обіцяв, що буде новий етап мирного процесу, і що він відбудеться в Римі.
Також у день прибуття Папи до столиці країни, Джуби, президент Салва Киїр оголосив амністію для понад 70 в’язків. Серед помилуваних більше половини очікували на смертну кару.
Президент не надав детальних пояснень свого рішення. Однак відомо, що Папа Франциск і Салва Киїр мали приватну зустріч, на самому початку візиту Святішого Отця у Південний Судан, і розмовляли досить довго. А незабаром після цієї розмови відбулося проголошення амністії.
Президент Салва Киїр Маярдіт оголосив амністію для 71 в’язня. За інформацією місцевої преси, 36 із них мали вироки смертної кари; також 4 особи з цієї групи — жінки. Декрет, силою якого відбулося помилування, був зачитаний у вечірніх новинах державної телерадіокорпорації SSBC.
Як повідомляє Amnesty International, у Південному Судані смерті вироки все ще чинні.
Папа Франциск прибув у цю країну 3 лютого із триденним «екуменічним паломництвом миру», після перебування в Демократичній Республіці Конго. Його супроводжували двоє представників важливих для Південного Судану некатолицьких церковних спільнот: англіканський архиєпископ Кентерберійський Джастін Велбі та модератор Генеральної асамблеї Пресвітеріанської Церкви Шотландії пастор Ієн Ґріншилдс.