Конкордат - це всеохопна юридична угода між державою Ватикан і держвою Україна, яка включає весь аспект правових питань державно-церковних стосунків: майнові, освітні та інші елементи.
“Конкордат - це всеохопна юридична угода між державою Ватикан і держвою Україна, яка включає весь аспект правових питань державно-церковних стосунків: майнові, освітні та інші елементи. Хоча конкордат - це угода між двома державами, та змістом її є життя Католицьої Цервки в тій державі”, - пояснив владика Шевчук. Поки Україна не має такого всеохопного документу, то потрібно хоча б врегулювати певні моменти церковно-держаних стосунків. Напраклад вирішити давню проблему визнання дипломів випускників папських університетів в Україні.
“На сьогоднішній день ми маємо хаотичні і невпорядковані стосунки між Церквами і державою. Міняються вітри на політичному олімпі, і кожна Церква почувається більш чи менш загроженою чи навпаки впевненою. Ми хочемо мати чіткі фундаменти правових відносин з державою”, - зазначив глава УГКЦ. Він додав, що конкордат був би корисний не лише для Церков, але й загалом для відносин між Україною та Римським Апостольським Престолом.
Не менш важливим є питання реституції та повернення церковного майна, на чому акцентував митрополит Мєчислав Мокшицький, голова єпископату Римо-Католицької Церкви в Україні. Він зауважив, що не має на увазі вимогу коштів, однак важливим є повернення кількох храмів, що зараз є у власності держави.