Поблизу найстарішого храму Гуцульщини облаштовують паломницькі місця

06.10.2020, 11:30
Культура
Поблизу найстарішого храму Гуцульщини облаштовують паломницькі місця - фото 1
Мешканці села Пістинь, що на Косівщині, активно готуються до святкування 420-річчя побудови найстарішої церкви на Гуцульщині – Успіння Пресвятої Богородиці. Працівники Кутського лісгоспу долучилися до підготовчих робіт.

Як повідомляє Kurs, лісівники виготовили інформаційні стенди про історію церкви, облаштували джерело “Іванова криничка”, відремонтували підвісний міст і покращили хресну дорогу, що проходить через держлісфонд Косівського лісництва.

“Храм Успіння Пресвятої Богородиці побудований у 1600 році і має особливу історію. Церква має форму хреста. А два потоки, які протікають біля храму, мають символічну назву Йордан”, – розповідає т.в.о. директора “Кутське лісове господарство” Андрій Ониськів.

У церкві є старовинний іконостас, який перенесли з іншого храму, та образ святої Варвари, до якого приїжджають помолитись паломники. Неподалік джерела є вапнякова печера, де, на думку науковців, молилися ченці-самітники, які й звели колись оборонний монастир, на місці якого у 1600 році побудували храм Успіння Пресвятої Богородиці.