Можливо, ви помітили, що у Біблії дуже часто згадуються жнива, виноградники, гірчичне зерно і аграрна тематика взагалі. Коли Ісус Христос у своїх притчах використовує метафору врожаю, зокрема Він навчає нас терпінню.
Адже пшениця проростає упродовж кількох місяців; виноградник росте роками, перш ніж буде врожай; гірчичному зерняті потрібні десятиліття, щоб перетворитися у могутнє дерево.
У притчі про сіяча говориться: «А те, що на добрій землі, – це ті, хто, почувши Слово щирим і добрим серцем, бережуть і приносять плід у терпінні» 📖 Лк. 8:15.
Яків теж згадує терпеливість у контексті врожаю: «Отже, брати, будьте довготерпеливі до Господнього приходу. Ось хлібороб очікує дорогоцінного врожаю від землі, терпляче очікує його, доки випадуть ранній та пізній дощі. Довготерпеливі будьте й ви; зміцніть ваші серця, адже прихід Господа вже близько» 📖 Як. 5:7-8.
Богу, наче доброму господарю, котрий дбає про Свої жнива, ніколи не бракує терпіння. Адже Він знає, скільки часу та які умови необхідні для отримання щедрого врожаю. Образи природи, використані в Біблії, ставлять терпіння в центр нашого розвитку. По суті, мудрість терпіння навчає нас не лише чекати на врожай, а й показує, що кожен етап розвитку має свою цінність.
Отже, терпеливість – це не лише очікування, а й активний процес внутрішнього розвитку. А Ісус Христос знає, коли і як потрібно втрутитися, щоб ми принесли бажані плоди у відповідний час.