Created with Sketch.

Поліція досі не може встановити винних у знищенні розписів у церкві в Славському

20.11.2019, 11:15

Півроку тому поліція відкрила кримінальне провадження за фактом знищення розписів у церкві Успіння Пресвятої Богородиці у Славському. Правоохоронці досі встановлюють обставини вчинення кримінального правопорушення та винних осіб.

Півроку тому поліція відкрила кримінальне провадження за фактом знищення розписів у церкві Успіння Пресвятої Богородиці у Славському. Правоохоронці досі встановлюють обставини вчинення кримінального правопорушення та винних осіб.

Про це стало відомо із відповіді Слідчого управління ГУ НП у Львівській області на інформаційний запит ІА Дивись.info.

17 травня 2019 року СВ Сколівський ВП розпочав кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 298 ККУ за фактом знищення розписів художників-монуметалістів Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка, що у церкві Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ в смт Славське.

«На даний час по вказаному кримінальному провадженні проводиться досудове розслідування, спрямоване на встановлення обставин вчиненого кримінального правопорушення та винних осіб, вирішується питання про призначення комплексної мистецтвознавчої експертизи, після проведення якої буде прийняте рішення у кримінальному провадженні», – йдеться у відповіді правоохоронців.

Нагадаємо, у травні, в церкві Успіння Пресвятої Богородиці авторства Василя Нагірного у Славському розпочали ремонт, під час якого знищили автентичні розписи початку ХХ століття авторства Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка. Крім того, з підлоги збили плитку, виготовлену на фабриці Івана Левинського. Ремонтні роботи не зупинили, незважаючи на звернення науковців, фахівців з охорони історичної спадщини та волонтерів, які, окрім іншого, зверталися до правоохоронних органів, місцевої влади та керівництва УГКЦ.

Згодом при ЛОДА створили спеціальну комісію, яка 15 травня обстежила ремонт у церкві у Славському та намагалася вручити настоятелю храму припис про припинення будь-яких робіт. Представники релігійної громади відмовилися його отримати. Незважаючи на скандал, який зчинився після знищення безцінних розписів і відкриття кримінального провадження, прихожани храму на чолі з отцем Андрієм Петришиним не призупинили роботи. Тепер на місці стінопису Модеста Сосенка і Юліана Буцманюка з’явилася звичайна плитка, яку використовують для декорування кухонь чи ванних кімнат. І якщо раніше науковці, мистецтвознавці, архітектори говорили про можливість відтворення робіт видатних художників, то зважаючи на те, що кримінальне провадження затягнулося, винних ні не встановили, ні не притягнули до відповідальності, ця ідея залишиться, очевидно, лише ідеєю.

 

Читайте також
Україна і світ СКУ запустив адвокаційну кампанію до дня пам’яті жертв Голодомору
Сьогодні, 10:12
Суспільство В Україні через російську агресію пошкоджені 1 179 об’єктів культурної спадщини
Сьогодні, 09:20
Католики Глава УГКЦ привітав владику Богдана Данила з 10-річчям хіротонії
Сьогодні, 08:55
Суспільство Митрополит ПЦУ прокоментував фрески зі зображенням політиків у соборі Луцька
Вчора, 17:24