Поліція розслідує смерть керівника "Дому милосердя" Олексія Кучапіна як умисне вбивство

Смерть волонтера Олексія Кучапіна поліція розслідуватиме як умисне вбивство, повідомив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко в коментарі ZN.UA.

Джерело: ZN.UA.

За його словами, результати судово-медичної експертизи, огляду тіла і місця події дозволили слідству встановити причину смерті. Провадження зареєстровано за ст. 115 Кримінального кодексу (умисне вбивство).

Поліція розслідує смерть керівника 'Дому милосердя' Олексія Кучапіна як умисне вбивство - фото 54063

 

«Про причини смерті сказав розтин. І огляд тіла. І огляд місця події", - зазначив заступник міністра.

Геращенко уточнив, що розтин було завершено об 11:30 у четвер, 23 липня. Він також підкреслив, що вдова покійного може забрати його тіло в Бюро судмедекспертизы.

За словами заступника голови МВС, через годину після завершення розтину слідчий Рустам Бондар зателефонував дружині Кучапіна і сказав їй прийти з документами до іншого члена слідчої групи – слідчого Вероніки Поліщук. О 14:15 дружина прийшла до слідчого Поліщук, і та віддала їй паспорт, ідентифікаційний код та посвідчення Кучапіна, видане «Домом молитви Києва».

Співробітниця поліції пояснила, що із цими та своїми документами слід йти у морг за довідкою про причини смерті, а потім – в прокуратуру за дозволом на видачу і поховання тіла.

Тіло відомого волонтера і правозахисника Олексія Кучапіна знайшли в орендованій квартирі в Деснянському районі Києва через кілька днів пошуків. 16 липня він пішов з дому і не виходив на зв'язок. Телефон Кучапіна було вискнено, а акаунти в соціальних мережах – видаленіо.

Волонтер займався допомогою бездомним та інвалідам, жертвам чорних ріелтерів і торговців людьми, зокрема неповнолітнім, яких втягнули в заняття проституцією. За словами друзів і колег Кучапіна, він неодноразово отримував погрози, у тому числі від співробітників поліції.

У поліції заявили, що ознак насильницької смерті на тілі покійного немає. Однак біля сміттєвих баків у дворі будинку виявили закривавлений диван, який винесли з квартири, де знайшли тіло.

Крім того, поліція чомусь не опечатала квартиру, і хтось ретельно вимив її.

У поліції стверджують, що плями на дивані – це сліди розкладання трупа, адже тіло «п'ять днів пролежало на спеці +25 градусів». А також, що виявили в квартирі 11 пігулок і записку. За словами адвоката дружини Кучапіна, в первинних матеріалах справи цієї інформації не було.