Created with Sketch.

Поліція зупинила незаконну перебудову 200-річних келій Братського монастиря у Києві

26.11.2023, 12:01

У Києві третій день поспіль розбирають 200-річні келії Братського монастиря на території НАУКМА. Ця будівля є памʼяткою архітектури національного значення.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив заступник директора Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов, передає ВК.

"Памʼятку архітектури національного значення, що на Сковороди, 2, ґвалтують вже третій день поспіль“, – заявив він.

За його словами, спершу було розібране оригінальне перекриття дахів. Дубові бруси 200-річної давнини просто вивезли на смітник. Далі – були розібрані внутрішні перекриття памʼятки та розпочато демонтаж вікон.

Національна поліція України разом з Департаментом територіального контролю міста Києва зупинили незаконні роботи.

Виконавцю робіт надано припис, однак той з місця злочину просто втік.

За даними пам’яткоохоронної спільноти “Цегла“, на пам’ятці планують звести додатковий горішній простор (мансарду), для чого оригінальні 200-річні дубові балки планують замінити на армований каркас.

При цьому, підкреслюють активісти, ця будівля, споруджена в 1823-1827 р. в стилі класицизм, має статус памʼятки національного значення і згідно ст. 22 Закону України “Про охорону культурної спадщини” її заборонено змінювати, зокрема – перебудовувати чи надбудовувати новим обʼємом.

Читайте також
Суспільство Колаборанта та пропагандиста "русского міра" зі Скадовщини заочно засудили
26 листопада, 13:22
Суспільство У Києві судили священика, який закликав каятись у разі вбивства російського окупанта
26 листопада, 13:53
Суспільство У Києві судитимуть угруповання “магів” та “ворожок”, які виманювали гроші у родин загиблих військових
26 листопада, 15:48
Суспільство За куплений сан диякона для уникнення мобілізації мешканець Львівщини отримав вирок
26 листопада, 13:01