Created with Sketch.

«Політичне православ'я» засудило євроінтеграцію

22.10.2013, 11:54

Представники трьох проросійських православних громадських організацій засудили євроінтеграційні заяви глави Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Митрополита Володимира (Сабодана).

Представники трьох проросійських православних громадських організацій засудили євроінтеграційні заяви Глави Української Православної Церкви (Московського Патріархату) Митрополита Володимира (Сабодана). За їх словами, "переважна більшість віруючих" УПЦ (МП) підтримують єдність "русского мира".

Керівники цих організацій мають намір провести 4 листопада хресний хід, щоб показати, за їх словами, справжнє ставлення громадян до євроінтеграції. В УПЦ (МП) зазначають, що їх не цікавлять геополітичні уподобання віруючих.

Як повідомляє газета Коммерсантъ (Україна), вчора представники проросійських православних громадських об'єднань – організацій "Православний вибір", Союз православних братств України і "Народний собор" – поширили прес-реліз з критикою євроінтеграційних заяв глави УПЦ (МП) Митрополита Володимира (Сабодана).

За словами голови " Народного собору" Ігоря Друзя, три православні організації представляють інтереси близько мільйона віруючих. "Переважна більшість віруючих УПЦ (МП) підтримують не європейську інтеграцію, а єдність "русского мира" як духовного простору, де канонічна православна Церква посідає провідне місце в суспільстві. Нинішню політику влади, спрямовану на отримання Україною асоційованого членства в ЄС, православна громадськість розглядає як зраду цивілізаційної сутності народу України, а також багатовікової братської спільності народів України, Росії та Білорусії", – йдеться в заяві лідерів організацій.

За планами авторів звернення, хресний хід 4 листопада повинен показати справжнє ставлення віруючих до євроінтеграції. "Своїм хресним ходом ми спробуємо відвести від нашої землі біду євроінтеграції, оскільки наше християнське віровчення заперечує пропаганду всього того , що нормально сприймається в Євросоюзі, наприклад содомії, легалізації наркотиків і евтаназії", – сказав "Ъ" голова "Народного собору" Ігор Друзь. На його думку, проти євроінтеграції "виступають не тільки більшість віруючих, а й більшість громадян країни".

В УПЦ (МП) до таких заяв поставилися спокійно. "Для нас можливе підписання асоціації з Євросоюзом – це ні страсна п'ятниця, ні пасха. Віруючі можуть мати різні політичні та геополітичні погляди. Церква не ділить парафіян за цією ознакою. Ми молимося за спасіння всіх без винятку членів Церкви, і за владу, щоб вона могла вести політику, що влаштовує більшість громадян України. Що стосується заяви православних організацій, то жодної статистики щодо того, кого підтримує більшість віруючих, не існує, а своє ставлення до так званого "політичного православ'я" Церква давно висловила", – заявив "Ъ" прес -секретар глави УПЦ (МП) протоєрей Георгій Коваленко.

Слід зазначити, що в 2007 році УПЦ (МП) засудила діяльність низки проросійських організацій за "внесення в церковну огорожу політичних гасел", які за своєю природою "не відповідають духу Христової проповіді".

Нагадаємо, 30 вересня глави всіх найбільших церков і релігійних організацій опублікували спільне звернення до українців. "З давніх часів український народ був частиною європейського цивілізаційного простору. Зараз Україна стоїть перед вибором шляху свого розвитку. На нашу думку, майбутнє України зумовлено історичними коренями – бути незалежною державою в колі вільних європейських народів", – йшлося у зверненні. За підпис під цим зверненням Митрополит Володимир вже зазнав критики з боку ченців і насельників Свято-Успенського монастиря, що знаходиться в Донецькій області.

Читайте також
Україна і світ Відомий сунітський учений записав звернення до мусульман України
Вчора, 18:03
Світові На благодійний аукціон виставили дві пляшки рідкісного бурбона з підписом Папи Франциска
Вчора, 17:16
Суспільство «Я мрію про повернення в Донецьк», - єпископ УГКЦ
Вчора, 16:46
Культура До музею у Рівному повернулися шість унікальних ікон
Вчора, 16:08