Полтавські музейники створили відеоролик про капеланів

Співробітники Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського створили тематичний відеоролик. У ньому розповіли про виставковий проєкт «Капелани. Духовний щит України». У відеоролику означено основні локації та інсталяції виставки.

За повідомлення інтрнет-видання "Полтавщина", виставка «Капелани. Духовний щит України» демонструвалася з 14 липня по 29 вересня у купольній залі Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського.

Вона розповіла про діяльність капеланів Полтавщини з Православної Церкви України та Української Греко-Католицької Церкви під час новітньої російсько-української війни. У межах виставки також було представлено книгу Українського інституту національної пам’яті «Капелани. На службі Богу і Україні».

Зокрема, у рамках проєкту влітку цього року відбулася презентація книги. У ній йдеться про особливості капеланського служіння на фронті під час протидії російській агресії, а також окреслюються етапи інституційного становлення капеланства у війську. До видання увійшли спогади 13 капеланів ПЦУ.

Завдяки книзі Інституту нацпам’яті читач довідується про підготовку священиків до служіння у війську під час війни та створення мережі військових капеланів у Православній церкві України, представників якої в українському війську від 2014 року і дотепер налічується найбільше.

Спогади військових капеланів були записані з травня 2018 до червня 2019 року в межах проекту Українського інституту національної пам’яті «Усна історія АТО». Загалом у проекті взяли участь 35 військових капеланів, кожен з яких розповів власну історію служіння в цій неоголошеній війні.