Помісний Собор УПЦ КП підкреслив історичну правду, яку, як наголошено у посланні, «ніхто не може змінити, не повинен забувати або намагатися спотворити: світло Христової віри розійшлося саме з Києва по всій Русі!»
Помісний Собор УПЦ КП підкреслив історичну правду, яку, як наголошено у посланні, «ніхто не може змінити, не повинен забувати або намагатися спотворити: світло Христової віри розійшлося саме з Києва по всій Русі!»
«З Києва, з берегів Дніпра через проповідь та хрещення віра християнська православна поширилася по всіх навколишніх землях великої держави Руської: на північ до земель Новгородських, на захід у Галицькі та Волинські землі й на схід – до Приволзького краю. Відтак, Київ є не лише давньою столицею княжої держави, але й духовною матір’ю у хрещенні всіх міст Руси. Київська Церква – матір для Церкви Московської та інших, що згодом постали на землях Київської держави. А Київський архіпастирський престол і кафедральна велика церква Софії, Премудрості Божої, довершена святим благовірним князем Ярославом Мудрим – єдиний історичний духовний центр для єднання всіх вірних дітей Київської Церкви», – йдеться у Посланні.
Помісний Собор УПЦ КП ще раз наголошує: «Київська Церква є Церквою-Матір’ю для Московської, а претензії останньої духовно панувати в Києві та в Україні, переписуючи під себе історію – приречені на поразку, як і всяка неправда».
Єпископи УПЦ КП у посланні нагадують всім про історичний вибір українського народу на користь християнської європейської цивілізації.
«Зараз Україна стоїть на роздоріжжі, обираючи своє майбутнє, визначаючи, у якому напрямку має відбуватися її розвиток. Святі князі Оскольд, Володимир, Ярослав Мудрий, свята княгиня Ольга понад 1000 років тому ясно вказали нам цей напрямок – до християнської Європи», – йдеться у посланні.
Разом з тим в УПЦ КП наголошують, що не все у духовному, суспільному, державному житті України може бути схвалене Церквою, так як і не все, що є в сучасній Європі, повинно прийматися за зразок для зміни.
«Європейська цивілізація також переживає духовну кризу. Войовничий секуляризм веде наступ на Церкву і християнство, на традиційні духовні та моральні цінності. Яскравим виявом цього наступу є пропаганда содомії та узаконення в окремих країнах під іменем «шлюбу» протиприродного блудного одностатевого співжиття. Але наявність цих проблем має сприйматися нами як заклик до єднання зусиль із християнами Європи в боротьбі за євангельську мораль, традиційні християнські сімейні цінності, а не як привід відмовлятися від європейського майбутнього України», – говорять владики УПЦ КП.
Помісний Собор УПЦ КП акцентує на тому, що відродження церковного життя, оновлення у суспільстві та державі повинні починатися з власного духовного оновлення кожної людини, з очищення від гріхів, подолання спокус. Саме завдяки такому особистому духовному відродженню , наголошують в УПЦ КП, наші предки, святі князі Київські, змогли збудувати велику та шановану сусідами державу.
На завершення Послання владики УПЦ КП побажали, щоб свято 1025-ліття Хрещення Руси-України «послужило нашому духовному оновленню, нагадало про наше правдиве історичне коріння та допомогло утвердити правильний вибір для майбутнього».