Через 10 місяців від початку вторгнення Росії в Україну релігійні лідери, які представляють широкий спектр конфесій у США, висловили надію, що тимчасове перемир'я може призвести надалі до переговорів про постійний мир.
Джерело: RNS
«Як люди віри та совісті, вірячи в святість усього живого на цій планеті, ми закликаємо до Різдвяного перемир’я в Україні», – йдеться у заяві. «У дусі перемир’я, яке відбулося в 1914 році під час Першої світової війни, ми закликаємо наш уряд взяти на себе провідну роль у припиненні війни в Україні шляхом підтримки закликів до припинення вогню та врегулювання шляхом переговорів, перш ніж конфлікт закінчиться ядерною війною, яка може спустошити екосистеми світу та знищити все Боже творіння».
Підписанти виступають за припинення вогню з 24 грудня до 19 січня, 12-го дня Різдва Христового за православним календарем.
Заяву було надіслано до Управління Білого дому з релігійних і добросусідських партнерств вранці 20 грудня. Підписанти мають намір зустрітися з представником цього офісу, щоб закликати адміністрацію Байдена очолити як тимчасове припинення вогню, так і довгострокові мирні переговори.
Серед перших підписантів заяви — пастор і активіст Вільям Дж. Барбер II, засновник Центру Шалом рабин Артур Васков, вчений і прогресивний активіст Корнел Вест і Тарунджіт Сінгх Буталія, виконавчий директор Religions for Peace USA.
Заява була написана представниками кількох мирних груп, включаючи Fellowship of Reconciliation, CodePink і Національну раду старійшин.
За словами ініціаторів документу, ця вимога викликана різдвяним перемир’ям, яке відбулося під час Першої світової війни. Хоча тодішні національні лідери проігнорували прохання Папи Бенедикта XV про офіційне припинення вогню, 24 грудня 1914 року німецькі та британські війська на Західному фронті взяли участь у неформальному, непостійному перемир’ї, виходячи зі своїх окопів, щоб співати колядки та ділитися сигарами, їжею та напоями протягом кількох коротких годин.
«Переговори — це не евфемізм капітуляції і не раціоналізація агресії Путіна», — заявила в прес-релізі Медея Бенджамін, одна із авторів заяви. «Це просто визнання того, що кінець цієї війни не може бути досягнутий подальшою війною».