Впродовж 3-5 червня понад 20 громад у кількох областях України вирішили змінити юрисдикцію з Московського Патріархату на Православну Церкву України.
Дванадцять громад перейшли у Київській області.
3 червня 62 з 69 зареєстрованих парафіян храму св. Параскеви П'ятниці с. Вовчків проголосували за перехід місцевої церкви до Православної Церкви України.
У Дем'янцях релігійна громада місцевого храму Воздвиження Хреста Господнього провела зібрання. Прихожанами цього храму є жителі не тільки Дем'янець, а й Харківець та Мазінок. На збори прибули і зареєструвалися 75 людей. Усі одностайно проголосували за перехід до істинно української церкви. Священник церкви в Дем'янцях почепив замки на воротах храму і на збори з громадою не прийшов, — повідомило Переяслав.City.
Релігійна громада храму святої мучениці Параскеви с. Піщана 4 червня приєдналася до Православної Церкви України. Про це повідомив священослужитель Микола Гопайнич. Місцевий настоятель о. Ігор відмовився перейти у лоно ПЦУ, тож спокійно, без скандалу попрощався з громадою і залишив все у храмі, — повідомляє Еспресо: Біла Церква.
Громада с. Демидів також провела збори і приєдналася до ПЦУ.
Мешканці села Гореничі Білогородської громади, що на Київщині, на загальних зборах вирішили, що Московського патріархату в селі не буде! За перехід місцевої церкви до ПЦУ проголосували одноголосно.
4 червня в селі Горобіївка відбулися збори громади церкви Різдва Богородиці про перехід церкви УПЦ МП до Православної Церкви України. Жителі одноголосно підтримали це рішення, — повідомили на форумі Сквири.
Подібне рішення цього ж дня прийняла громада с. Музичі на Київщині.
Церковна громада храму Пресвятої Трійці села Стрітівка 5 червня перейшла до ПЦУ. "Лише 7 осіб з 93 зареєстрованих проголосували проти. Збори відбулися абсолютно спокійно, без жодного натяку на конфлікт. Дві машини поліції здалеку спостерігали за подією. «Я не ініціатор переходу, - сказав отець Тимофій, - але як люди вирішать, так і буде. Я залишаюся з ними». Село Стрітівка відоме своєю Школою кобзарського мистецтва, яка навчає талановитих дітей вже понад 30 років", — повідомив у Фейсбуці Олег Крук.
Громада храму Покрови в с. Бобриці провела збори і проголосувала про перехід в ПЦУ.
5 червня храм Різдва Пресвятої Богородиці в селі Дмитрівка рішенням громади перейшов до Православної Церкви України.
До Київської єпархії ПЦУ приєдналися громади с. Іванків (Преображення) і с. Мрія (Успіння Богородиці).
На Житомирщині 6 громад змінили юрисдикцію.
3 червня у приміщені управління Житомирсько-Овруцької єпархії відбулася зустріч з релігійними громадами, які на своїх зборах прийняли рішення про вихід з підпорядкування УПЦ МП шляхом переходу до ПЦУ.
Ознайомившись з документами релігійних громад, представникам громад видали документи про прийняття до Православної Церкви України.
Цього дня до ПЦУ були прийняті наступні релігійні громади:
5 червня в селах Сокільча та Ходорків відбулися загальні легітимні збори релігійних громад УПЦ МП. В обох селах громади прийняли рішення про перехід до Православної Церкви України.
"Збори правомочні відбулися в присутності старост, працівників Національної поліції, Військової комендатури та представників Добровольчого формування Попільнянської громади. Храми взяті під охорону нашим Добровольчим формуванням у відповідності з рішеннями релігійних громад, до завершення всіх процедур, пов'язаних з переходом в ПЦУ. Вітаємо парафіян Свято-Успенської та Свято-Різдво-Богородицької парафій з ухваленими рішеннями!", — повідомили на сторінці Тероборони Попільнянської громади.
У Хмельницькій області перейшло 3 громади.
Парафіяни Свято-Михайлівського храму села Терешівці Лісогринівецької ТГ 4 червня проголосували за те, щоб приєднатися до Православной Церкви України.
Релігійна громада святого пророка Іллі с. Слобідка-Кульчиєвецька 5 червня перейшла до ПЦУ. Процедуру перереєстрації пройшли відповідно до чинного законодавства. Священнослужитель УПЦ МП проігнорував рішення громади, не з'явився і не віддав ключі від храму. Сьогодні парафіяни зі священиком ПЦУ провели Богослужіння перед церковними ворітьми. В подальшому ініціативна група звернеться до суду, щоб відкрити виконавче провадження і за допомогою державного виконавця повернути собі контроль над святинею.
5 червня відбулися збори мешканців села Немиринці. "Люди висловили свої думки і одноголосно ухвалили рішення вносити зміни до статуту і подавати документи до Хмельницької єпархії ПЦУ, аби молитовно перебувати з Україною і українською Церквою", — повідомляє "Унас.news".
Як розповів голова Миролюбненської сільської тергромади Олег Москалюк, "у громаді розмови про те, щоб перейти до ПЦУ точаться вже давно. Люди єдині в думці та прагненні розірвати будь-які відносини з російською федерацією, яка веде проти нашої країни жорстоку війну. Минулого тижня піднімали питання у церкві села Верхняки. Знаю, що такі ж настрої в Сковородках, в Новоселиці, в Миролюбному та інших селах. А Немиринці вже офіційно прийняли таке важливе рішення. Сподіваюся, що за ними підуть також релігійні громади інших старостинських округів нашої громади".
За його словами, настоятель немиринецького храму наразі не висловив рішення ні залишити паству, ні перейти з нею до ПЦУ — визначається.
На Рівненщині до ПЦУ перейшли 2 громади.
5 червня Свято-Миколаївська парафія с. Гільча Перша на Здолбунівщині одноголосно та Свято-Покровська парафія с. Золочівка на Демидівщині переважною більшістю голосів прийняли рішення змінити юрисдикцію і перейти до Рівненської єпархії ПЦУ та внести відповідні зміни до Статуту релігійної громади.
Громада с. Кременець на Волині проголосувала за приєднання парафії Свято-Миколаївського храму УПЦ МП до ПЦУ. За проголосували 207 жителів Кременця, Ужови, Михайлина, проти — 52, — повідомляє "Наш край".
На Любешівщині парафіяни с. Ветли вирішили вийти зі складу УПЦ МП та приєднатись до Православної Церкви України, повідомляє КонкурентTV. 5 червня вони зібралися на збори, щоб розв'язати накипіле питання. Коли ж прихожани прийшли до церкви аби провести збори – їх зустріли зачинені ворота та розлючені прихильники УПЦ МП.
За словами жительки села Ветли, влаштувати збори про перехід вирішила більшість громади. Перед цим серед місцевих провели опитування й за те, щоб перейти в ПЦУ проголосували 250 селян. Жінка зізнається – на її рішення та й інших односельців вплинула кривава війна, яку в Україні влаштували рашисти. Тож ветляни вирішили якнайшвидше позбутись усього російського у рідному селі.
«Ми не проти, щоб наш батюшка оставався, але він навідріз відмовляється переходити. Сказав своїм парафіянам і нав’язав їм таку думку, що то розкол. Ніхто не збирався її захоплювати. Ми просто хочемо, як усі. У нас війна і наші діти гинуть. Ми хочемо, щоб в нас була ПЦУ, а він зазомбував всіх», – розповідає ветлянка.
На Вінниччині громада сіл Великий Митник і Філіопіль провела збори і перейшла до ПЦУ.
На Полтавщині до ПЦУ приєдналася громада с. Жоржівка Шишацької ТГ.