Created with Sketch.

Понад два десятки храмів нашої Церкви або зруйновані повністю, або сильно пошкоджені, - митрополит Донецький ПЦУ

20.05.2022, 11:20

Митрополит Донецький і Маріупольський Сергій Горобцов двічі біженець. Вперше вимушений був переїхати до Маріуполя у 2014-му, коли так звана влада "ДНР" почала переслідувати українське священство. І ось на початку березня 2022-го – вже вдруге.

Про це митрополит розповів у інтерв’ю телеканалу D1, повідомляє сайт ПЦУ на Фейсбуці.

"Виїхав з Маріуполя, коли росіяни активно бомбили місто та знищили будівлю єпархіального управління ПЦУ. На той момент там перебували люди і, на щастя, вони не постраждали, їх завалило, але вони вижили. Це Боже чудо, навіть ікони вціліли...", – пригадує владика Сергій.

За його словами, в Донецькій єпархії вже понад два десятки культових споруд ПЦУ або зруйновані повністю, або сильно пошкоджені. Напівзруйнованим є і унікальний храм на честь святителя Петра (Могили), який увійшов до Книги рекордів України як єдиний у світі, ззовні повністю розписаний петриківкою.

"Більша частина нашого духовенства за моїм благословенням виїхала в центр та на захід України. Для чого? Щоби зберегти життя, а потім, повернувшись в рідний край, відновити і діяльність нашої Церкви, допомагати розбудовувати інфраструктуру. Ми знаємо: якщо повертається Церква, то повертаються і люди", – каже владика.

Нині він разом з іншими священиками служить у Дніпрі, допомагаючи таким же, як і сам, біженцям та вимушеним переселенцям. Сердечно дякує друзям, побратимам, волонтерам з різних країн світу, які передають гуманітарну допомогу для українців, вона тут так потрібна.

"Наші священики зараз рідко одягають облачення, підрясники, тому що треба багато працювати фізично, і це якраз є унікальним прикладом нового священства, коли священики не тільки з кадилом, кропилом та святою водою, але й фізично можуть допомагати людям, – розповідає митрополит Сергій. – Робота з людьми, мабуть, найскладніша, але унікальна, бо в обставинах, коли люди втрачають все (свій дім, роботу, рідних...), але водночас зберігають віру в людяність, віру в Бога. Це підкреслює, що українці – дуже терплячий і віруючий народ. А Господь наш Ісус Христос вчив: "Терпінням вашим спасайте душі ваші" (Лк. 21: 19).

За словами митрополита Сергія, сьогодні бачимо багато аргументів на користь того, що ми не є рідними братами з росіянами. "Найперше, подивіться на нашу культуру, на нашу Церкву. Вона дуже проста, близька до народу. Це європейська Церква, демократична. Це, насамперед, Українська Церква", – з гордістю говорить владика Сергій. Додаючи, що українці – свобідна нація: ми любимо цей світ, любимо це життя. Але, насамперед, ми любимо Бога і Україну!

Читайте також
Суспільство Цього року має бути відкрите меморіальне кладовище для поховань, — Шмигаль
20 травня, 15:12
Суспільство Українські прикордонники показали, як Санта Клаус перетнув кордон
20 травня, 11:32
Суспільство Глава УГКЦ закликав усіх вступити в 2025 рік з надією на Бога
20 травня, 10:30
Суспільство Православні журналісти назвали ТОП-7 церковних подій року
31.12.2024, 17:20