Папа Франциск провів реформу Папської богословської академії та закликав, щоб богослов’я було спроможним інтерпретувати Євангеліє в сьогоднішньому світі.
Про це повідомляє Радіо Ватикану.
Церкві, яка є синодальною, місійною і такою, що «виходить назовні» потрібна також теологія, яка «виходить назовні», спроможна «поглиблювати в світлі Об’явлення нові шляхи для майбутнього». Про це йдеться у Апостольському листі у формі motu proprio «Ad theologiam promovendam», оприлюдненому 1 листопада 2023 р., яким Папа Франциск оновив статути Папської богословської академії.
Інституцію 1718 року заснував Папа Климент ХІ, і з бігом часу вона стала осередком богословів, покликаних «досліджувати та поглиблювати важливі теми».
На думку Папи Франциска, настав час переглянути норми, якими регламентується діяльність академії, щоби зробити їх «придатнішими до місії, яку наш час накладає на богослов’я».
За словами Святішого Отця, потрібне «фундаментально контекстуальне богослов'я, здатне відчитувати та інтерпретувати Євангеліє в умовах, в яких щодня живуть люди в різних географічних, соціальних та культурних середовищах».
"Богослов'я повинно «розвиватися в культурі діалогу та зустрічі між різними традиціями та різними знаннями, між різними християнськими конфесіями та різними релігіями", – зазначається в Апостольському листі.
Папа закликав до «народного» богослов’я, яке «милосердно звернене на відкриті рани людства».