Порошенко попросив посла Польщі підтримати процес визнання ПЦУ з боку Польської Православної Церкви

Порошенко попросив посла Польщі підтримати процес визнання ПЦУ з боку Польської Православної Церкви - фото 1
Голова партії "Європейська Солідарність", п’ятий президент України Петро Порошенко зустрівся з послом Польщі в Україні Бартошем Цихоцьким.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на пресслужбу "ЄС".

Порошенко передав особисті привітання президенту Польщі Анджею Дуді у зв’язку з його переобранням на другий президентський термін. Було відзначено важливість продовження зміцнення стратегічного партнерства між Києвом та Варшавою.

"Ми всі впевнені, що завдяки якості вашого лідерства, уряду і реформ з часів Майдану Україна зробила більше, ніж за 20 років до цього. Це великий шлях, який пройшла Україна. Для нас успіх України – це наш успіх. Поразка України – це наша поразка. Я завжди був вражений, коли зустрічався з офіцерами і солдатами Збройних сил України, і ми бачили, як це було до війни, і якими темпами відроджувались ваші Збройні сили за час вашого президентства. Багато країн НАТО могли би вчитися, і нашим офіцерам, солдатам є чого вчитися від ваших. Ваше лідерство, пане Президенте, я впевнений, зробить Україну ключовою темою європейських трансатлантичних справ", – зазначив Цихоцький.

П’ятий Президент висловив сподівання, що Польща і надалі залишатиметься послідовним адвокатом інтересів України в рамках ЄС та НАТО.

Наголошено на пріоритетності спільної протидії триваючій російській агресії та важливості зміцнення санкційної політики проти Кремля. Сторони підкреслили необхідність консолідації міжнародної єдності і солідарності для забезпечення деокупації Донбасу та Криму, а також сталості і послідовності прогресу України на шляху внутрішніх реформ.

Особливу увагу Петро Порошенко приділив стану забезпечення поваги верховенства права і свободи слова та ЗМІ в Україні. Він також поінформував співрозмовника про існуючі загрози повернення України до часів політично вмотивованих переслідувань.

Порошенко звернувся з проханням підтримати процес міжнародного визнання Православної Церкви України, зокрема з боку Польської Православної Церкви.