Created with Sketch.

"Постання єдиної помісної Православної Церкви в Україні, яка об’єднає всіх православних, є неминучим", - Віктор Єленський

14.04.2023, 13:29

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) вважає неможливою присутність на території України релігійних організацій із центрами впливу в Росії. Як пояснив Фактам ICTV голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський, ця заява матиме серйозний вплив на розвиток державно-церковних відносин.

Джерело: Факти

Також ВРЦіРО підтримала позицію держави щодо Києво-Печерської лаври та наголосила, що це українська святиня, і туди має бути доступ усім українцям.

"Урядовий законопроект, яким не допускається діяльність релігійних організацій з центрами в Росії, сприятиме безпеці України. Він унеможливить вплив Московського Патріархату, який, своєю чергою, перебуває не просто під впливом, а під повним контролем Кремля, на релігійні організації в Україні", – пояснив Єленський.

Законопроект припускає, що останнє слово у питаннях про унеможливлення діяльності УПЦ МП в Україні належатиме суду.

"Головна ідея полягає в тому, що релігія не може бути каналом впливу країни-агресора на українське релігійне середовище. Московський Патріархат повністю націлений на знищення України, її ідентичності, культурного і конфесійного коду. І тому такий вплив є абсолютно неприйнятним для України. Йдеться про демонтаж структур, через які йде цей вплив, а не про війну з рядовими вірянами і священиками. В цьому полягає суть і законопроекту, і суть політики, яку здійснює українська держава, – сказав Віктор Єленський.

Голова ДЕСС наголосив, що насправді Україна є простором чи не найбільшої релігійної свободи у Європі.

"Коли йдеться про недопущення державної комісії у приміщення, яке належить державі – то це, звичайно, не про релігійну свободу. Я задоволений тим, що комісія Міністерства культури вже почала роботу у 112 корпусі Києво-Печерської лаври. Заповіднику необхідний аудит. І цей аудит буде здійснений, – сказав він.

Демонтаж структур Московського Патріархату в Україні має відбуватись без порушень у сфері свободи совісті, тобто в межах українського законодавства.

"У суспільстві накопичилося обурення діями і Московського Патріархату. Важливо, щоб це обурення не вилилося у насильство. Обурення пов’язане з тим, що найбільша святиня перебувала в руках Московського Патріархату. Московський Патріархат встановив монополію на цю святиню і не допускав туди інші українські церкви. Для того, щоби відновити справедливість, власне, і почала роботу ця комісія, – сказав голова ДЕСС.

Єленський вважає, що постання єдиної помісної Православної Церкви в Україні, яка об’єднає всіх православних, є неминучим.

"Держава, починаючи з грудня минулого року, діє достатньо виважено. Хоча і жорстко. Тому що накладено персональні санкції на деяких діячів. Деякі з них позбавлені українського громадянства. Але водночас держава показує можливий вихід – це розрив з центром, який прагне знищення України", – зазначив він.

Читайте також
Держава Глави Церков підбили підсумки року та прийняли Різдвяне вітання до українського народу
14 квітня, 08:55
Держава Імама з Криму Раїфа Февзієва етапували із Новочеркаська
14 квітня, 17:07
Держава Глава УГКЦ провів робочу зустріч із прем’єр-міністром України
14 квітня, 09:20
Держава Президент України зустрівся зі студентами УКУ
14 квітня, 08:55