Created with Sketch.

Постійний Синод УГКЦ вказав на актуальність молодіжного душпастирства та підтримки українців за кордоном

28 травня, 15:00

Під час 4-ї робочої сесії Постійного Синоду єпископів УГКЦ, що триває в Мадриді з 25 по 28 травня, члени Синоду заслухали і прийняли звіти Патріаршої комісії УГКЦ у справах молоді та Пасторально-міграційного відділу УГКЦ. Доповідачами стали голова Молодіжної комісії владика Браян Байда, заступник голови о. Роман Демуш, а також голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус.

Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У звіті представники Патріаршої комісії у справах молоді наголосили, що у 2025–2026 роках служіння молоді було зосереджене на переході від подієвого формату до системного супроводу молодих людей через формацію, розвиток спільнот і виховання християнського лідерства. Особливу увагу приділяли підтримці молоді в умовах війни, психоемоційному супроводу та відповідям на виклики міграції.

Комісія активно розвивала співпрацю з молодіжними структурами УГКЦ в Україні, Європі, Північній і Південній Америці, а також налагоджувала контакти у країнах, де ще немає офіційних молодіжних структур. Серед важливих напрямів діяльності — взаємодія з державними органами, міжнародними церковними інституціями, участь у форумах, реалізація освітніх і формаційних програм та медійних проектів.

Серед основних ініціатив молодіжного душпастирства владика Браян Байда й о. Роман Демуш виокремили проекти «МАПА — громади», формаційну програму «Прийди і подивись», проєкт proЛіС («лідерство і служіння»), міжнародну ініціативу «Обійми зцілюють», а також підготовку молоді до Ювілею молоді в Римі та Світового дня молоді в Сеулі.

Окрему увагу в доповіді було приділено міжнародному виміру молодіжного служіння. Представники комісії розповіли про участь української молоді в зустрічах спільноти Тезе, міжнародних форумах і паломництвах, а також про служіння українській молоді в діаспорі, зокрема у США, Канаді, Австралії, Бразилії та Аргентині.

Владика Степан Сус представив діяльність Пасторально-міграційного відділу УГКЦ за 2025 рік та перший квартал 2026 року. Він наголосив, що відділ продовжує координувати душпастирське служіння для українців у країнах, де немає структур УГКЦ, підтримуючи духовний зв’язок мігрантів із Церквою та Батьківщиною.

Упродовж звітного періоду Пасторально-міграційний відділ організовував онлайн-зустрічі для священиків із різних країн світу, духовні реколекції, формаційні семінари та душпастирські візити до українських громад у Португалії, Іспанії, Греції, Угорщині, Бельгії, Естонії, Литві, Румунії та інших країнах Європи.

Важливими подіями стали XIV Спецкурс місійного служіння для семінаристів, паломництва українців до Фатіми та Зарваниці, участь представників УГКЦ у міжнародних конференціях і зустрічах єпископських комісій Європи, а також створення нових структур душпастирства для українців за кордоном, зокрема персональної української парафії в Угорщині.

Члени Постійного Синоду висловили вдячність обом структурам за активне служіння молоді й українським мігрантам, особливо в умовах війни, глобальної міграції та сучасних суспільних викликів.

Читайте також
Католики Ювілей візиту Папи Івана Павла ІІ у Львові вшанують молитовними чуваннями молоді
Сьогодні, 14:28
Католики Понад 90 військових капеланів УГКЦ взяли участь у щорічних реколекціях
Вчора, 16:28
Католики Отець-доктор Богдан Прах розповів, як готувався 25 років тому історичний візит до Львова Папи Івана Павла ІІ
Вчора, 10:21
Католики У Міжнародний день батька єпископ УГКЦ закликав молитися за священиків
28 травня, 10:55