Постійний Синод Української Греко-Католицької Церкви впродовж 12-14 травня провів свої робочі засідання.
Про це повідомляє прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ
Зважаючи на небезпеки воєнного стану, зустріч членів Постійного Синоду відбулася в онлайн-форматі. У ній взяли участь теперішні члени Синоду: очолив засідання Патріарх УГКЦ Святослав.
До засідань долучилися:
- архиєпископ і митрополит Філадельфійський Борис Ґудзяк;
- архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович;
- єпископ Пармської єпархії Святого Йосафата Богдан Данило;
- єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії Теодор Мартинюк.
Це була остання сесія цього складу Постійного Синоду, адже на Синоді єпископів 2022 року вже буде обрано новий склад. Секретарем зустрічі став в. о. Секретаря Синоду єпископів УГКЦ о. Андрій Хім’як.
Під час онлайн-засідань до обговорень запрошували гостей-доповідачів.
Владики обговорили актуальний стан душпастирства Української Греко-Католицької Церкви у контексті повномасштабної війни Російської Федерації проти України. Окремо було приділено увагу політичній, військовій та гуманітарній ситуації у нашій державі та відповідям Церкви на теперішні виклики.
На завершення першого робочого засідання владики продовжили працю із підготовки наступного Синоду єпископів УГКЦ, який повинен відбутися влітку цього року. Зокрема, було прийнято рішення про зміну місця і дати проведення Синоду єпископів, зважаючи на російську військову агресію.
Головною темою наступного Синоду єпископів УГКЦ вже давніше було обрано: «Синодальність і соборність: досвід УГКЦ». Головним доповідачем стане владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Італії. Натомість співдоповідачами: о. д-р Ігор Бойко, о. д-р Олег Каськів, о. д-р Віталій Токар. У програмі передбачено широкі можливості для обговорень, зокрема праці у групах, дискусії і т. д.
Третє робоче засідання членів Постійного Синоду було присвячене розгляду канонічних питань, а зокрема чотирьом Титулам майбутнього Кодексу канонів УГКЦ. Працю Робочої групи з опрацювання Кодексу канонів УГКЦ очолює митрополит Євген Попович, а доповідачами із цієї тематики стали о. Роман Шафран, о. Віталій Токар, о. Андрій Кулієвич та проф. Гельмут Прее, які опрацювали наступні титули: Титул ІІ «Єрархічна структура УГКЦ», Титул VІ «Духовенство», Титул XІV «Уряди, особи, юридичні акти, адміністративні акти і рекурси» та Титул XV «Парафії, парохи та парафіяльні сотрудники. Капеланське служіння».
Під час четвертого робочого засідання про діяльність Патріаршої комісії у справах монашества розповіли її Голова владика Михайло Бубній та с. Магдалина Витвицька, ЧСВВ, Заступник голови Патріаршої Комісії у справах монашества. У представленні діяльності вони зосередили увагу на вже проведених заходах, розповіли про проведену Всецерковну прощу монашества у Запоріжжі в лютому цього року. Особливу увагу звернули на діяльність всіх монастирів, чинів і згромаджень під час повномаштабної війни з російською федерацією.
Владика Богдан Данило прозвітував про діяльність Патріаршої комісії у справах духовенства, закцентувавши увагу на потреби у період війни в Україні. Владика Богдан підтвердив, що навчання і формація семінаристів продовжується у різних форматах, відповідно до обставин та ситуації війни. Також владика Богдан поінформував про найближчі плани діяльності комісії. Він повідомив про готовність перекладу останніх синодальних документів англійською та італійською мовами.
Владика Йосафат Мощич прозвітував про служіння Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ, яку він очолює. Особливу увагу єпископ звернув на проведення Декади місійності та реалізації нових програм євангелізації.
Учасники Сесії Постійного Синоду обговорили в третьому читанні Положення про єпископа-помічника, який сьогодні необхідний Українській Греко-Католицькій Церкві. Документ представив о. Андрій Танасійчук, заступник Голови Канонічного відділу Патріаршої курії УГКЦ.
Патріарший економ о. Любомир Яворський представив діяльність Антикризового центру УГКЦ, який у час війни підтримує потребуючих.
Патріарший економ повідомив про відкриття Патріаршої фундації «Мудра справа», скерованої на трансформацію українського суспільства задля більшої співпраці із громадянським суспільством.
Голова Душпастирської Ради Патріаршої курії УГКЦ владика Кеннет Новаківський розповів про напрацювання і втілення душпастирського плану на період до 2030 року, який після 24 лютого та початку війни зазнав кількох важливих трансформацій. У цьому представленні йому допомагав о. Андрій Онуферко.
Наприкінці робочих засідань владика Гліб Лончина, Голова Патріаршої літургійної комісії, подав інформацію про стан праці над проектом Місяцеслова УГКЦ.
Блаженніший Святослав висловив подяку всім Члена Постійного Синоду за п’ять років плідної праці в умовах ковіду і війни.
ПОСТАНОВИ тут .