На своїй першій зустрічі після пандемії COVID-19, яка відбулася з 19 по 21 травня в Брюсселі, члени правління Конференції Європейських Церков (СЕС) обговорили питання війни в Україні.
Вони закликали до негайного припинення вогню, дипломатичного вирішення через міжнародне право, до поваги кордонів, самовизначення людей, поваги до правди та переваги діалогу над насильством. Про це йдеться в офіцйному повідомлення (СЕС)
Члени правління також обговорили проблему біженців, наголосивши на важливості допомоги таким людям.
Учасники зустрічі обговорили потребу примирення з огляду на ті виклики, перед якими опинився світ через цю війну (інфляція, енергетична криза та ін).
У спільній заяві члени правління Конференції Європейських Церков акцентували на тому, що «релігія не може використовуватися як засіб для виправдання цієї війни. Усі релігії, і ми, християни, єдині в засудженні російської агресії, злочинів, які вчиняються проти народу України, богохульства, яке є зловживанням релігією».
Рада Конференції Європейських Церков підкреслила важливість глобальної християнської солідарності.
«Настав час для Церков у Європі та в усьому світі сформувати міцний альянс солідарності. Це час зібратися в молитві за людей, які мають силу приймати рішення, щоб настав мир », – сказав генеральний секретар правління Конференції Європейських Церков д-р Йорген Сков Соренсен.
Президент правління теолог і пастор Крігер Крігер раніше закликав Патріарха Московського і всієї Русі Кирила чітко виступити проти російської агресії в Україні. «Мене засмучує ваше страхітливе мовчання щодо неспровокованої війни, яку ваша країна оголосила іншій країні, де проживають мільйони християн, у тому числі православні, які належать до вашої пастви», — написав він у листі до Кирила.
В рамках зустрічі відбувся семінар про Україну. На ньому від України з доповідями виступили: Архиєпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Православної Церкви України, Василь Пріц з Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (Московського Патріархату) та Христина Українець, яка представляла Українську освітню платформу УГКЦ.