За підсумками Всеправославного Собору, який проходив на Криті з 16 по 27 червня, прийнято офіційний документ - Послання, в якому йдеться і про Україну.
За підсумками Всеправославного Собору, який проходив на Криті з 16 по 27 червня, прийнято офіційний документ - Послання, в якому визначена позиція Православних Церков з актуальних питань сучасності. Зокрема, мова йде про місію Церкви в світі, про те, як повинна вести себе Церква перед лицем сучасних викликів, перед лицем глобалізації, крайнього насильства і міграції. У документі йдеться і про Україну.
У п. 18 розділу VI. «Церква перед обличчям глобалізації, крайнього насильства і міграції» Україна поставлена в ряд тих країн, де існує гуманітарна криза, експансія насильства і збройні конфлікти. Православні єпископи світу моляться «за мир і справедливість в стражденній Україні».
«Православна Церква з болем і молитвою стежить і відзначає велику сучасну гуманітарну кризу, експансію насильства та збройних конфліктів, переслідування, вигнання і вбивства представників релігійних меншин, насильницьке вигнання сімей з їх домівок, трагедію торгівлі людьми, порушення основних прав окремих людей і народів і примус до зміни віросповідання. Вона беззастережно засуджує викрадення людей, тортури і жахливі страти. Вона засуджує руйнування храмів, релігійних символів і пам'ятників культури ...
Отже, ми закликаємо всіх залучених в цей конфлікт, незалежно від їх релігійних переконань, попрацювати в ім'я примирення і поваги до прав людини, перш за все заради захисту божественного дару життя. Війна і кровопролиття повинні закінчитися, щоб запанувала справедливість, повернувся мир і стало можливим повернення вигнаних до рідних домівок. Ми молимося за мир і справедливість у країнах, які проходять через важкі випробування – країнах Африки, а також в стражденній Україні», – йдеться в підсумковому посланні Всеправославного Собору.
Нагадаємо, Предстоятелі Помісних Православних Церков і прибули на грецький острів Крит для участі з 16 по 27 червня у Великому і Святому Соборі Православної Церкви. У Соборі взяли участь 10 із 14 Предстоятелів Православних Церков світу (на фото зліва направа): Архиєпископ всієї Польщі Сава, Архиєпископ всього Кіпру Хризостом, Патріарх Сербський Іриней, Патриарх Олександрійський Феодор, Патріарх Вселенський Варфоломій, Патріарх Єрусалимський Феофіл, Патріарх Румунський Даниїл, Архієпископ всієї Греції Ієронім, Архиєпископ всієї Албанії Анастасій, Архиєпископ Чеських земель і Словаччини Ростислав,.
Відмовилися брати участь у Соборі Антіохійський, Московський, Грузинський і Болгарський Патріархи.
Учасники Всеправославного Собору, який не скликався понад тисячу років і готувався понад півстоліття, обговорили на Криті шість тем: відносини Православної Церкви з іншим християнським світом, піст, шлюб, церковну місію у сучасному світі, опіку над православними у діаспорі, способи проголошення автономії Православних Церков.