З квітня в Україні виходить щомісячне культурно-інформаційно-аналітичне видання «Фома в Украине». Презентація першого номеру журналу відбулась 19 квітня в УНІАНі.
Девіз видання: показати красу православ’я. Саме такою була мета у засновників видання –світських осіб, які прийшли в православ’я у середині 90-х років. «Вони, відкривши очами віри красу світу, прагнули поділитись з іншими радістю та відповісти на питання, що несе християнство, — сказав В.Легойда. — Адже зазвичай молодь має стереотипи щодо Церкви, яка забороняє і обмежує. Християнська віра проголошує новину про справжню свободу, доступну людині. Також від гріха. Гріх грецькою мовою має одне із значень - промах. Отже, християнин – це влучний стрілець. Проте християнство говорить ані про те, якою була людина, ані якою буде, але якою може стати. Відтак у журналі, задуманому як особиста розмова, люди зможуть знайти відповіді на свої сумніви та питання. Журнал не веде боротьбу та полеміку, адже всього не охопити в одному проекті».
Історія появи журналу криється в дефіциті спілкування і читання доброї літератури, а також бажанні споглянути на речі іншими очами, – вважає Антон Нікітін, керівник проекту «Фома в Украине». «Автори журналу – найкращі світські православні публіцисти пострадянського простору, які простою мовою діляться красою православ’я, але також пишуть про культуру та соціальні проблеми. Для всіх, хто сумнівається, але щиро вірить», — говорить А.Нікітін.
За словами організаторів прес-конференції, «Фома» – це більше, ніж періодичне видання, це справжній мегапроект, присвячений актуальним проблемам сьогодення. Серед менших проектів, які до нього входять — проект «У вас будет ребенок», присвячений питанням усиновлення. В Україні є так звані «друзі Фоми», які допомагають розповсюджувати журнал в лікарнях, в’язницях та інших місцях, де люди перебувають у скрутному становищі і потребують духовної допомоги.
Ініціатори відкриття проекту в Україні сподіваються, що журналом не обійдеться і цей проект переросте у видання книг, створення радіо і телепередач, а також проведення круглих столів для обговорення актуальних тем суспільства, країни та світу.
Організатори прес-конференції також запевнили, що журнал не фінансується російською стороною та є громадською ініціативою українських православних мирян. На разі журнал можна придбати у церковних крамницях, кіосках «Союздрук», а з часом - в інших медійних торгівельних мережах.