Created with Sketch.

Представники політичного православ’я пікетували Патріарший собор УГКЦ

13.01.2014, 11:09

Представники релігійних організацій "Православний вибір", "Союз православних братств України" і "Народний собор" 11 січня провели мітинг біля Патріаршого собору Української Греко-Католицької Церкви, закликаючи УГКЦ утриматися від участі в акціях протесту на Майдані Незалежності.

Представники релігійних організацій "Православний вибір", "Союз православних братств України" і "Народний собор" 11 січня провели мітинг біля Патріаршого собору Української Греко-Католицької Церкви, закликаючи УГКЦ утриматися від участі в акціях протесту на Майдані Незалежності.

Про це Укрінформу повідомив заступник голови "Народного собору" Дмитро Жуков.

"Вкрай негативну реакцію викликає постійна присутність на Євромайдані представників УГКЦ, які, позиціонуючи свою конфесію "духовним опікуном" мітингувальників, проводять на території Майдану Незалежності релігійну діяльність без отримання відповідних погоджень... Закликаємо керівництво УГКЦ прийняти рішення про негайне припинення участі у Євромайдані та звільнення його від "політиків у рясах", - йдеться у зверненні релігійників, оприлюдненому в ході пікету під собором.

На їх переконання, участь священнослужителів УГКЦ суперечить Конституції та Закону "Про свободу совісті і релігійні організації".

"Окрім політизації своєї діяльності духовенство Церкви вносить розкол в українське суспільство, оскільки половина населення не підтримує Євромайдан та радикальні дії опозиційних політичних сил, які перетворили його на майданчик для проведення передвиборчої кампанії. Обурення викликає також те, що священики УГКЦ очолюють колони агресивно налаштованих мітингувальників, радикальних націоналістів із ВО "Свобода", тим самим фактично благословляючи їх на скоєння злочинів", - підкреслюється у зверненні.

Представники релігійних організацій проросійського спрямування наголосили, що вказані дії УГКЦ "неприпустимі та мають бути припинені її лідером архиєпископом Святославом (Шевчуком), якому варто визначитися, хто він є – католик чи політик".

Слід зазначити, що організації, які пікетували у суботу Патріарший Собор УГКЦ, представлять напрямок так званого політичного православ’я, було засуджено Священним Синодом УПЦ (МП) у 2007 році. Священнослужителі вважають, що цей рух і його керманичі відводять людей від православ'я, розпалюють політичні пристрасті, провокують непослух єрархії та вносять ворожнечу в Церкву. Організації, що представляють політичне православ’я, виступають також проти ЄС і агітують за якнайтісніші стосунки з Росією. Лідер «Народного собору» Ігор Друзь разом із своїми однодумцями, зокрема, 26 липня 2013 пікетував Представництва Європейського Союзу в Україні. Наступного дня його запросили на конференцію «Православно-слов'янські цінності – основа цивілізаційного вибору України» за участю Президента Росії Володимира Путіна та лідера «Українського вибору» Віктора Медведчука.

Читайте також
Суспільство Шістнадцятий мільйон грн за 12 днів: о. Макарій звітує і запрошує долучатися до 17го
Сьогодні, 18:35
Суспільство У мережі опублікований відеозапис, на якому священик РПЦ благословляє африканського найманця на вбивство українців
Сьогодні, 13:00
Суспільство Поліція здійснює досудове розслідування дій стендап-коміка Стенюка, який жартував про мусульман
Сьогодні, 12:30
Міжконфесійне Заява архиєреїв УПЦ МП до Синоду РПЦ може бути «корпоративним конфліктом» - Віктор Єленський
Сьогодні, 11:50