Представники проросійських православних громадських об’єднань 4 листопада провели в центрі Києва масштабний хресний хід.
Як повідомляє «Комерсант», учасники акції збиралися відзначити День народної єдності, який святкувався в Росії, а також висловити протест з приводу заяв Митрополита Володимира ( Сабодана ) на підтримку євроінтеграції. На думку організаторів, підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом призведе до того, що в Україні "будуть жити тисячі європейських циган і негрів", пройдуть "мільйонні марші содомітів" і будуть створені школи для дітей, "яких виховуватимуть гомосексуаліси".
Нагадаємо, 30 вересня глави всіх найбільших Церков і релігійних організацій опублікували спільне звернення до українців, у якому підтримали прагнення нинішньої влади підписати договір про асоціацію з ЄС. За це Предстоятель УПЦ (МП) зазнав критики, зокрема з боку представників проросійських організацій "Православний вибір", Союз православних братств України і "Народний собор". Саме вони й організували хресний хід у столиці.
Учасники хресної ходи - близько 4 тис. осіб - тримали в руках російські імперські прапори, ікони, а також зображення останнього російського царя Миколи II. Дві літні жінки принесли портрет маршала СРСР Георгія Жукова. Були й зовсім несподівані зображення: літній чоловік тримав "ікону" із зображенням Григорія Распутіна в чернечому вбранні.
Протестувальники перейшли до будівлі київської митрополії, де зазвичай проходять засідання Священного Cиноду УПЦ (МП), оточили його і почали вигукувати: " Яко з нами Бог!" і "Ні Євросодому!". Тема сексуальних меншин турбувала учасників хресної ходи найбільше. Так, голова "Народного собору" Ігор Друзь заявив, що "вступ до Євросоюзу призведе до того, що до нас хлинуть всі його гріхи - содомія, наркоманія та евтаназія".
«Ми проти всього цього і, підкоряючись волі Глави Церкви Патріарха Кирила, заявляємо про своє прагнення йти на зближення з російським світом, - заявив пан Друзь.
Мітингувальники передали до канцелярії Предстоятеля Церкви звернення з вимогою відкликати підпис Митрополита Володимира під документом від 30 вересня. Вимогу підписали кілька тисяч осіб.
Далі хресний хід рушив у бік представництва Європейського Союзу на вулицю Володимирську.