Вперше на південному заході Великобританії у м. Эксетер 24 серпня представники Православної, Англіканської та Католицької Церков на знак солідарності з українським народом провели спільну екуменічну акцію.
Про це у себе на Фейсбуці написав історик, богослов, директор Міжнародного інституту афонської спадщини Сергій Шумило.
Учасники звершили молитву за всіма загиблими під час війни Росії проти України та вшановано їх пам'ять хвилиною мовчання.
Зокрема, під час заходу до Дня Незалежності молитви за Україну прочитали священик Вселенського Константинопольського Патріархату о. Брендон Галлахер та священик Римо-Католицької Церкви о. Аніл Гундабатіна. Вони читали молитви англійською мовою.
"Мені випала честь прочитати молитву українською мовою", - зазначив Шумило.
Церковний хор (18 осіб) із англіканського храму St David's Church Exeter під керівництвом хормейстера та композитора Найджела Уолш виконав англійською мовою український духовний гімн "Боже великий єдиний, нам Україну храни".
У хорі, разом з представниками англіканського храму св. Девіда, до молитви долучилися співаки з місцевої Методистської церкви, Об’єднаної реформатської церкви, інших англіканських парафіяльних церков та YMCA, а також інші співаки.
"Серед українських біженців Ексетеру є як православні, так і греко-католики, багато з них зараз живуть в англіканських родинах. Тож у нас виникла ідея засвідчити такий символічний акт єдності християн на День Незалежності України.
Було дуже зворушливо чути, як православний священик-англієць та католицький священик-індієць по черзі читали молитви за Україну, за український народ, за воїнів та всіх загиблих від російської агресії… А церковний хор англіканського храму св. Девіда разом зі співаками інших протестантських церков Ексетера виконав англійською мовою український духовний гімн", - написав Сергій Шумило.
Під час акції учасники згадали нещодавні трагедії у Чернігові та інших містах України.
Священика Константинопольського Патріархату і професора University of Exeter Брендона Галахера було нагороджено медаллю "Хрест Свободи" за його внесок у викриття злочинної ідеології "русского міра".
Організаторами акції виступили Devon Ukrainian Association, Міжнародний інститут афонської спадщини та філія Інституту українознавства МОН України у м. Ексетер.