Created with Sketch.

Представники різних конфесій та держави готують резолюцію для боротьби з абортами, щоб зберегти понад 200 тисяч життів щороку

22.09.2010, 15:55

У Києві 22 вересня розпочався симпозіум «Морально-етичні аспекти штучного переривання вагітності», що відбувається в рамках ІV Національного конгресу з біоетики.

У Києві 22 вересня розпочався симпозіум «Морально-етичні аспекти штучного переривання вагітності», що відбувається в рамках ІV Національного конгресу з біоетики. У роботі симпозіуму беруть участь представники різни конфесій — УПЦ (МП), УГКЦ, РКЦ, а також представники Міністерства охорони здоров’я, місцевого самоврядування, громадських організацій.

Як повідомляє РІСУ Павло Берест, на відкритті заходу єпископ Маркіян Трофим’як, головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, відзначив, що життя людини не є її приватною власністю. Це є дарунок Бога. Тим більше це стосується життя дитини, хай і поки що ненародженої. «Як час зачаття, так і час природної смерті вирішує Бог. Людина повинна слідувати тільки одному принципу – не вбий», — наголосив владика Маркіян.

Проте, як зауважують учасники симпозіуму, питання великої кількості абортів є надзвичайно актуальним. Тільки за офіційною статистикою близько 200 тисяч дітей щорічно не народжується через штучне переривання вагітності. При цьому кількість абортів у нас вдвічі перевищує середньоєвропейські показники. А кожне десяте штучне переривання вагітності відбулося, коли жінці ще не було й 19 років. Однак хірургічне втручання для жінки не минає безслідно, завдаючи шкоди здоров’ю й психологічному стану.

Архиєпископ Львівський та Галицький УПЦ Августин (Маркевич) відзначив, що дійсно маємо кризу духовності суспільства. Але ні Церква, ні держава окремо це питання не зможуть вирішити ефективно. Учасники зібрання зійшлись на думці, що тільки спільними зусиллями можливо покращити сучасний стан речей.

Як зауважили на зібранні, цим питанням повинні займатися не тільки медики й священики — це робота вихователів, батьків, психологів і держави, яка повинна дбати про забезпечення можливостей молодій сім’ї мати достойні умови життя й виховання дітей. Один з організаторів конференції, кандидат медичних наук, екс-міністр охорони здоров’я (2007 – 2010 рр.) Василь Князевич наголосив, що саме суспільство повинно більше уваги приділяти цим питанням. Адже, окрім великої кількості абортів, в державі існує ще й проблема сирітства: 4-5 тис. дітей щороку стають сиротами при живих батьках, які просто відмовляються від дітей.

Зі свого боку, заступник голови Громадської Ради при МОЗ України, священик УГКЦ Андрій Нагірняк наголосив, що аборт не є й не може бути нормою для жінки. Враховуючи морально-етичні, соціальні та медичні аспекти, на симпозіумі планується виробити й ухвалити резолюцію, що має стати дороговказом подальшого просування у вирішенні цього нагального для українського суспільства питання.

Читайте також
Світові Підбиваючи підсумки року, Кирил згадав свій внесок у війну в Україні
Вчора, 13:09
Суспільство Патріарх УГКЦ розповів, як молиться під час ракетних обстрілів
Вчора, 12:29
Суспільство Олександру Усику заборонили на ринзі цілувати хрест
Вчора, 12:18
Суспільство РПЦ виступила проти багатоженства на Росії
Вчора, 11:46