Конференція організована міжнародною групою «Примирення — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині».
З 16 до 19 листопада 2011 року у Міжнародному освітньому центрі імені Й. Рау, який знаходиться у Мінську, Білорусь, відбувається міжнародна екуменічна конференція «Церкви на службі потребуючим. Можливості співпраці з нецерковними організаціями».
У роботі екуменічної конференції беруть участь представники Римо-Католицької Церкви, Української Греко-Католицької Церкви, Православних Церков, Євангелічно-Лютеранської Церкви, а також представники ООН, білоруської влади, різних суспільних і гуманітарних організацій, які присвятилися справі служіння потребуючим.
На початку конференції з вітальними словами до учасників звернулися глави провідних християнських конфесій Білорусі: Митрополит Філарет (Білоруська Православна Церква); Митрополит Тадеуш Кондрусевич (Римо-Католицька Церква); архимандрит Сергій Гаєк (Білоруська Греко-Католицька Церква); єпископи Лютеранської та Баптистської Церков.
Після цього прозвучали тематичні доповіді: «Соціальне служіння в Білорусі»; «Церква і бізнес: шляхи співпраці»; «Соціальна відповідальність Церков»; «Партнерство держави, бізнесу та Церкви».
Учасники конференції також поділилися особистим досвідом соціального служіння у Польщі, Україні та Німеччині.
За повідомленням Департаменту інформації УГКЦ, про українські реалії праці конфесій у соціальній сфері розповів голова правління Інституту релігійної свободи (Київ) Олександр Заєць.
З благословення Патріарха Святослава (Шевчука) Українську Греко-Католицьку Церкву на цій міжнародній екуменічній конференції представляє о. Ігор Шабан, голова Комісії християнської єдності.
Конференція організована міжнародною групою «Примирення — завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі й Німеччині».
Довідка:
Міжнародна екуменічна робоча група «Примирення» існує вже понад 10 років. Вона об'єднує офіційних представників православних, лютеранських, римо-католицьких та греко-католицьких Церков Центральної та Східної Європи. Декілька разів на рік представники цієї групи (делегати Церков) зустрічаються для обговорення сучасних екуменічних справ. Головною метою групи є досягнення примирення між народами та Церквами.