Created with Sketch.

Представники УПЦ КП і УПЦ (МП) не поділили пам’ятний знак чорнобильцям у Черкасах

27.04.2015, 10:29

У Черкасах під час вшанування пам’яті жертв Чорнобильської трагедії непорозумілися священники Київського та Московського Патріархатів. Заходи із вшанування відбувалися 24 квітня у Соборному сквері біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю».

У Черкасах під час вшанування пам’яті жертв Чорнобильської трагедії непорозумілися священники Київського та Московського Патріархатів. Заходи із вшанування відбувалися 24 квітня у Соборному сквері біля пам’ятного знаку «Жертвам Чорнобилю».

Як повідомили “Про все” очевидці, конфлікт виник, коли до пам’ятного знаку підійшли представники Київського Патріархату. На що, за словами свідків, представники Московського Патріархату сказали: “Йдіть звідси”.

Про конфлікт написав на своїй сторінці у Фейсбук і помічник начальника управління ДСНС в Черкаській області Костянтин Проценко:

«Друзі, що це сьогодні було коло пам’ятного знаку ліквідаторам “І мертвим і живим” у сквері Соборного парку, або веселі часи наступають. Представники Української Православної Церкви Московського Патріархату мало не побилися із представниками Київського Патріархату. Претензія, – чого ви сюди приперлися?! І не роззявайте рота! А як же загальний сум та спільна трагедія, а Божі заповіді?».

“Про все” звернулося до обох сторін конфлікту з проханням прокоментувати ситуацію. Кожен наполягає на своїй правоті.

Митрополит Черкаський і Канівський Софроній (Дмитрук) УПЦ (Московського Патріархату) каже, що представники Київсього Партіархату заважали йому здійснювати молитву.

– Вони не давали молитися. Ми розпочали молитву, а вони перебивали. Я читав молитву, наш хор співав, а вони розпочали співати своє. Тоді я сказав, що нам більше немає що тут робити, – прокоментував владика Софроній. – Я це розцінюю, як розпалювання ненависті поміж людей. Подібне колись уже було в Оршанці.

Натомість Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (Яременко) УПЦ КП зазначає, що ніхто нікого не перебивав:

– У нас було офіційне запрошення на захід, так само як і в інших конфесій, – зазначає Іоанн. – Та ми побачили небажання провести службу разом. Коли розпочалася молитва, ми стали підспівувати, бо це був заупокійний молебінь, який разом можуть виконувати різні конфесії. Такий вчинок – це принципове небажання розділити з нами молитву.

Митрополит додає, що така ситуація, скоріш за все, виникла через те, що пам’ятний знак знаходиться у місці, яке Московський Патріархат вважає своїм.

– Парк, де розташований пам’ятний знак, вони вважають своїм, тож думають, що для молитви інші конфесії повинні просити їхнього дозволу, – додає Іоан. – Сьогоднішню молитву ми завершували вже без них.

Читайте також
Суспільство Під час роздачі гуманітарної допомоги на Миколаївщині від російської атаки загинув адвентистський пресвітер
Вчора, 19:22
Суспільство УКУ запрошує благодійників долучитися до акції «Вифлеємська гостина»
Вчора, 17:17
Світові Президент СКУ закликав скандинавські країни визнати Голодомор геноцидом
Вчора, 17:09
Суспільство "Гнана" Церква: УПЦ МП освятила новий храм на Рівненщині
Вчора, 15:48