Дві релігійні громади Української Православної Церкви Московського Патріархату подали позови до суду, оскаржуючи право Парламенту звертатися до Константинопольського Патріарха з проханням про автокефалію.
Позивачами виступили громади Городницького Свято-Георгіївського монастиря (Житомирська область) і храму Святителя Миколая Бердянської єпархії, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ МП.
У квітні цього року Верховна Рада звернулася на прохання президента Петра Порошенка до Патріарха Варфоломія з проханням про надання автокефалії. Тим часом позивачі вважають цей крок парламенту «протиправним».
«Питання, по якому прийнято постанову, є виключно питанням церковного устрою і управління. А по ч.3 ст.35 Конституції України Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави», — йдеться в позовній заяві Свято-Георгіївського монастиря.
Також там зазначається, що внутрішній порядок управління УПЦ МП не передбачає участі в ньому держави, «проте, держава в особі відповідача (Верховної Ради – авт.) Відкрито і грубо втручається в традиції і внутрішні настанови УПЦ».
У другому позові наводяться деякі приклади з діяльності Євросуду з прав людини, зокрема “S.A.S. versus France”, в якому ЄСПЛ визнав за державою право лише на опосередкований вплив на питання релігії, в інтересах безпеки суспільства.
Таким чином, Городницький монастир і віруючі Бердянська вимагають визнати протиправною і скасувати постанову Ради про звернення до Патріарха Варфоломія.