Created with Sketch.

Представники влади, громадськості та духовенство вшанували жертв Бабиного Яру

30.09.2015, 09:56

Учора в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, члени уряду, народні депутати України, керівництво апарату Верховної Ради України, представники громадськості, національних товариств, дипломатичного корпусу та єрархи Церков і лідери релігійних організацій взяли участь у жалобних заходах з нагоди 74-х роковин початку розстрілів та вшанування пам’яті жертв цієї трагедії.

Учора в Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр» Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, члени уряду, народні депутати України, керівництво апарату Верховної Ради України, представники громадськості, національних товариств, дипломатичного корпусу та єрархи  Церков і лідери релігійних організацій взяли участь у жалобних заходах з нагоди 74-х роковин початку розстрілів та вшанування пам’яті жертв цієї трагедії. Тоді тільки за два дні, 29-30 вересня, тут розстріляли понад 34 тисячі чоловіків, жінок і дітей.

«Бабин Яр — це місце однієї з найбільших світових трагедій, де євреїв убивали за те, що вони євреї. Де вбивали українців, ромів, поляків. Де нацисти своїми імперськими амбіціями просто знищували людську гідність і життя», – сказав А. Яценюк та наголосив, що спроби різного роду радикальних сил розпалити міжнаціональну ворожнечу в Україні приречені на поразку.

«Ми шануємо і ми пам’ятаємо. І ми, як українська влада, ніколи не допустимо повторення таких трагедій і жорстко припинятимемо будь-які спроби антисемітизму, расової ненависті, будь-які спроби знущання над правами і свободами людини і громадянина», — підкреслив глава уряду.

Враховуючи, що на наступний рік припадають 75-ті роковини жахливої трагедії, прем’єр повідомив, що уряд разом із Президентом прийняли рішення щодо створення організаційного комітету з підготовки до вшанування пам’яті жертв трагедії Бабиного Яру на міжнародному рівні. Повідомляє Голос України.

Довідка. Під час німецької окупації Києва в 1941-1943 роках Бабин Яр був місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених. Масовому винищуванню було піддано євреїв і циган – за етнічною ознакою, а також партійних і радянських активістів, підпільників, членів Організації українських націоналістів, заручників, порушників комендантської години та ін. Тільки за два дні – 29 і 30 вересня 1941 року було розстріляно майже 34 тис. євреїв. За різними даними, в Бабиному Яру під час німецької окупації було розстріляно від 70 тисяч до 200 тисяч людей.

Теги: #Бабин яр
Читайте також
Міжконфесійне В Естонії перша православна парафія проголосувала за вихід з юрисдикції РПЦ
Сьогодні, 15:10
Міжконфесійне Глава Фінляндської Православної Церкви подав прохання про зачислення на спокій
Сьогодні, 14:17
Суспільство Колишній прес-секретар Донецької єпархії УПЦ МП став воїном ЗСУ
Сьогодні, 13:41
Суспільство Наш святий обов’язок не допустити катастрофи в освіті, - Архиєрейський Синод УГКЦ до представників влади
Сьогодні, 12:48