Предстоятель Кіпрської Церкви пообіцяв "поставити на місце" єрархів, які не погоджуються з визнанням ПЦУ

Предстоятель Кіпрської Церкви пообіцяв "поставити на місце" єрархів, які не погоджуються з визнанням ПЦУ - фото 1
Глава офіційної (новокалендарной) Кіпрської Церкви архиєпископ Хризостом заявив, що у нього "є методи" поставити на місце тих членів Синоду своєї Церкви, які не згодні з визнанням автокефалії ПЦУ.

Про це повідомляє "Оrthodoxia.info", передає Портал «Credo.Press».

Митрополити Лімассольский Афанасій, Морфський Неофіт, Кіккський Никифор, Тамасоський Ісая, а також єпископи Амафунтський Микола і Ледрський Єпіфаній, які не згодні з визнанням автокефалії ПЦУ, відмовилися взяти участь в соборному Богослужінні, призначеному Синодом Кіпрської архиєпископії 10 липня.

На думку архиєпископа Хризостома, відмова єрархів від соборного служіння говорить про неповагу до рішень Синоду і про спробу "обійти Предстоятеля". «Я не помер. Я все ще живий », - вигукнув він.

На думку Предстоятеля архиєпископії, єрархи, які відмовляються йому послужити, помиляються, і якщо він почне наводити порядок, то митрополити перестануть бути членами Синоду.
«Ось чому я мовчу, щоб не нашкодити Церкві», - зазначив Хризостом.

На питання, чи призведе ця криза до розриву євхаристійного спілкування всередині Кіпрської архиєпископії, Хризостом відповів: «У мене є способи поставити їх [митрополитів] на місце, але я не буду починати зараз».