Предстоятель ПЦУ відкрив оновлену "Стіну пам’яті загиблих захисників України"

Предстоятель ПЦУ відкрив оновлену "Стіну пам’яті загиблих захисників України" - фото 1
Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 20 серпня 2020 року відкрив оновлену «Стіну пам’яті загиблих захисників України», яка розташована на мурах Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря.

«Стіна пам’яті» створена за ініціативи Православної Церкви України, Національного військово-історичного музею України, редакції сайту «Книга пам’яті полеглих за Україну», міжнародної асоціації дослідників фортифікації «Цитадель» та за сприяння благодійників, зокрема української парафії святого Андрія Первозваного в місті Блумінгдейл (США), на чолі з головою громади Іваном Яреськом, повідомляє пресслужба ПЦУ.

На 11-ох частинах «Стіни пам’яті» розміщено фотографії та інформацію про понад 4300 загиблих військовослужбовців Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України, співробітників Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки України та Національної поліції, а також добровольців, які віддали свої життя захищаючи Батьківщину.

Предстоятель ПЦУ помолився за спокій душ полеглих новітніх героїв та освятив «Стіну пам’яті».

«Неоголошена російсько-українська війна продовжує заносити імена наших воїнів на цю стіну. Ми віримо, що настане той день, коли на неї не доведеться вносити нові світлини українських воїнів. Та наш обов’язок – зробити усе, щоби зберегти пам’ять про велику жертву полеглих. Сьогодні було звершене освячення оновленої Стіни пам’яті загиблих за Україну. Кожне фото, яке тут з’явилося, яке тут зображене – це людські життя, це заплакані материнські очі, це зажурені дружини з дітьми, які розуміють, що їхній батько ніколи вже не повернеться в родину. Сьогодні ми, вшановуючи їхню пам’ять, також звершуємо і заупокійну молитву. Бо завдяки цьому ми проявляємо до них свою любов і віру в те, що вони перейшли у життя вічне», – зокрема сказав Митрополит, звертаючись до присутніх.

Він поспілкувався з представниками організацій і волонтерами, які долучилися до створення «Стіни пам’яті» та нагородив їх медалями святого архістратига Божого Михаїла.

Предстоятель ПЦУ відкрив оновлену 'Стіну пам’яті загиблих захисників України' - фото 57287