• Головна
  • Новини
  • Предстоятель УГКЦ подякував журналістам «України молодої» за молитовну ініціативу до Дня незалежності України...

Предстоятель УГКЦ подякував журналістам «України молодої» за молитовну ініціативу до Дня незалежності України

25.08.2010, 12:57
Предстоятель УГКЦ подякував журналістам «України молодої» за молитовну ініціативу до Дня незалежності України - фото 1
У День незалежності українці молилися за свою державу не тільки у храмах, а й у своїх домівках, підтримуючи ініціативу видання «Україна молода».

Patriarx_Ljybomur.jpgУ День незалежності українці молилися за свою державу не тільки у храмах, а й у своїх домівках, підтримуючи ініціативу видання «Україна молода»: 24 серпня о 21.00 кожному охочому, де б він не був, пом’янути борців за волю українського народу молитвою за український народ Митрополита Андрея Шептицького. Таку ініціативу, як інформує прес-служба УГКЦ, підтримали багато греко-католиків на чолі з Предстоятелем УГКЦ Патріархом Любомиром.

Виступаючи з такою ініціативою, видання також опублікувало текст вище згаданої молитви Митрополита Андрея.

«Владика Андрей (Шептицький) – постать загальнонаціональна, це не лише релігійний, а й політичний лідер нації. Інтелектуал із заможної сполонізованої родини рушив назустріч своєму народові, перейшов на його мову і до останнього дня живив його духовно і матеріально. Свої графські статки передавав на створення українських шкіл і гімназій, лікарень для убогих, українських банків, музеїв, природничих заповідників, для стипендій талановитій молоді й дитячих оздоровчих таборів. Його можна було бачити серед еліти і серед селян у далеких гірських селах. Останні роки свого життя він провів на інвалідному візку, долаючи фізичні страждання, своїм авторитетом і особистою участю рятуючи, кого міг, у роки репресій 1939-41-го та в час Другої світової війни, переховуючи євреїв і закликаючи українських патріотів не вбивати один одного...», – пише «Україна молода» про Митрополита Андрея.

В УГКЦ зазначили, що для цієї Церкви ініціатива видання є дуже важливою. «Ми з приємністю констатували, що до молитви у День незалежності закликають не тільки духовні особи, а й світські, пропонуючи такий гарний спосіб і намір. Дякуємо авторам ідеї за їхню ініціативу», — зазначили у Патріаршій курії УГКЦ.

У молитві за український народ Митрополит Андрей просить Господа заступництва для України, опіки над народом, щоб він був гідний Царства небесного: «Благаємо Тебе, наш Боже, про особливу опіку і поміч для нашого народу, щоби серед усіх переживань і спокус з боку світу, диявола і його слуг він міг завжди зберегти небесне світло віри… Провідникам нашого народу дай світло Твоєї премудрості з неба, дай йому численне і добре та святе Духовенство! Заопікуйся його молоддю, щоби не тратила ласки святого Хрещення, щоби одержувала в родині й школі основне християнське виховання і виходила на пожиточних синів свого народу. Благослови всі наші родини, щоби батьки були зразковими й ревними християнами, а матері визначалися мудрістю, побожністю й дбайливістю у вихованні дітей. Заохоти багатьох із нашого народу до життя досконалішого, до святості. Поклич багатьох, у кожному поколінні, до монашого стану, до геройських жертв за справи Церкви й народу…»